ВАКС залишив чинним запобіжний захід топфігурантові справи "ПриватБанку" Яценку
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила в задоволенні апеляційної скарги захисту про визнання незаконним затримання та скасування запобіжного заходу колишньому першому заступнику голови правління "ПриватБанку". Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Відомство не називає імені колишнього топменеджера, але йдеться про Володимира Яценка.
Суд апеляційної інстанції залишив без змін рішення слідчого судді ВАКС від 25 лютого 2021 року, згідно з яким до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 52,2 млн грн.
У САП також уточнили, що термін дії запобіжного заходу – до 22 квітня 2021 року.
22 лютого детективи Національного антикорупційного бюро України провели спецоперацію й не дали покинути території країни літаку, на якому перебував колишній заступник голови правління "ПриватБанку". У НАБУ не назвали імені, але "Українська правда" писала, що йдеться про Володимира Яценка, який був заступником голови правління "ПриватБанку" у 2016 році.
Венедіктова погодила йому підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення й розтрата майна) Кримінального кодексу України.
23 лютого детективи НАБУ повідомили трьох колишніх топменеджерів "ПриватБанку" про підозру в розтраті понад 136,9 млн грн. За даними ЗМІ, ідеться про Олександра Дубілета, Володимира Яценка та Олену Бичихіну.
Вищий антикорупційний суд України в ніч на 25 лютого заарештував Яценка до 22 квітня включно. Того самого дня він вийшов під заставу в 52,2 млн грн, на нього покладено низку зобов'язань, серед яких – не спілкуватися з визначеними судом особами, носити електронний браслет, здати закордонні паспорти.
"Слідство.Інфо" повідомляло, що вже після затримання Яценко переписав свої активи на родичів.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала банк на 155 млрд грн.
Із червня 2017 року Генпрокуратура веде розслідування стосовно фінустанови. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією, "ПриватБанк" видав 36 юрособам кредити на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх одразу ж переказали як погашення кредитів 193 юридичних осіб.
Із того самого року Україна судиться з колишніми власниками "ПриватБанку", які оскаржують його націоналізацію. У 2019 році суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.
19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського, Боголюбова й шести компаній, які їм, імовірно, належать або перебувають під їхнім контролем.
Група "Приват" належить українським бізнесменам Ігореві Коломойському, Геннадієві Боголюбову й Олексієві Мартинову.