ВАКС змінив запобіжний захід Микитасю з домашнього арешту на 900 тис. грн застави

Микитасю змінили запобіжний захід
Фото: Максим Микитась / Facebook

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) змінив запобіжний захід для ексочільника однієї зі столичних будівельних компаній з домашнього арешту на заставу в розмірі 908,4 тис. грн. Про це повідомила пресслужба ВАКС 30 квітня.

Зазначають, що слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання прокурора САП.

На підозрюваного покладено обов'язки:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора й суду;
  • повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання й місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, які дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
  • носити електронний браслет.

Строк дії ухвали щодо покладених на підозрюваного обов'язків становить два місяці.

Журналіст Олег Новіков зазначив у Telegram, що йдеться про колишнього народного депутата Максима Микитася.

За його даними, про зміну запобіжного заходу просив прокурор САП, оскільки раніше Микитась був під домашнім арештом, під яким підозрюваного можна тримати щонайбільше пів року. Прокурор просив більшої застави, ніж призначив слідчий суддя ВАКС, він оскаржив це рішення суду, додав журналіст.

Контекст:

Микитась перебуває під слідством за заявою мера Дніпра Бориса Філатова. Правоохоронці стверджують, що він запропонував меру Дніпра неправомірну вигоду за укладання з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену у Дніпрі поза конкурсом. "Лояльність" міського голови екснардеп оцінив у 10% від вартості проєкту (€220 млн), що становить, відповідно, €22 млн.

Після арешту Микитася за цією підозрою у 2022 році суд обрав йому альтернативу у вигляді застави в розмірі 260 млн грн, а пізніше кілька разів знижував цю цифру, і в липні минулого року вона становила 20 млн грн

Також він проходить у справі про махінації із закупівлею квартир для Нацгвардії. За версією слідства, Нацгвардія й компанія-забудовник "Укрбуд" уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс – там Нацгвардія мала отримати 50 квартир і 30 паркомісць. Однак у 2016–2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Експертиза засвідчила, що вартість квартир на околиці на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири на Печерську.