Венедиктов: Імовірний майбутній держсекретар Блінкен вважає, що США мають увійти до нормандського процесу G

Венедиктов сказав, що знає Блінкена (на фото)
Фото: ЕРА
В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман російський журналіст, головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов назвав колишнього заступника голови Держдепартаменту США Ентоні Блінкена дуже акуратним, але ефективним дипломатом.

Російській владі не варто розраховувати на зміни у відносинах із США після інавгурації обраного президента США Джо Байдена, заявив російський журналіст, головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Та нічого не чекає [Росію]. Чесно кажучи, я думаю, що великої різниці в адміністраціях для Росії не буде. Тому що, наприклад, усі санкції, які пов'язані з вашою країною, Олесю, – їх ухвалював двопартійний Сенат. Там, у Сенаті, припустимо, було голосування: 99 "за", один "проти". У Палаті представників – 430 "за", п'ять "проти". Тобто з погляду протистояння відносин санкційних – що стосується України, прав людини, "закону Магнітського" – нічого не зміниться. Це була двопартійна історія", – пояснив він.

На думку Венедиктова, за нової адміністрації у США війна на Донбасі може здобути більше уваги.

"Я знаю в американській адміністрації [колишнього заступника голови Держдепартаменту] Тоні Блінкена, який буде держсекретарем, найімовірніше. Вони вважають, що вони мають увійти до нормандського процесу. Адміністрація [експрезидента США Барака] Обами це обговорювала із французами, німцями та росіянами. Не знаю, чи обговорювала вона із [п'ятим] президентом [України Петром] Порошенком це. Ну, щоб вони також стали коспонсорами, співголовами, учасниками процесу", – сказав журналіст.

Він додав, що адміністрації Білого дому за президента-республіканця Дональда Трампа "це було не дуже цікаво. І вона від цього пішла".

Бацман зазначила, що Україна давно пропонує залучити до процесу перемовин США.

"Ви вже оперативно-технічно запропонували, а Тоні Блінкен – дуже акуратний дипломат, але дуже ефективний дипломат [з українським корінням]. Дідусь із Києва. Я можу сказати, що саме Тоні Блінкен після убивства Усами бен Ладена протягом дуже короткого часу врегулював відносини з Пакистаном. Тобто це реально дуже функціональна людина. Я казав і повторю, що команда Володимира Путіна вважає, що в Україні вони воюють із США, а ніякої України немає. На території України воюють проти США – проти впливу США. І в цьому сенсі демократична адміністрація, тоді Обами, а зараз, можливо, Байдена – вона у цю гру грає. Вона розуміє, що так думає Кремль, і вона у це втягується. Тому не можу прямо відповісти на ваше запитання – сидітимуть вони за столом, або над столом, або на столі. Але те, що вони більше уваги приділятимуть ось цій частині Східної Європи... Грубо кажучи, адміністрація Байдена повернеться до Східної Європи, звідки пішов Трамп", – відповів Венедиктов.

Венедиктов – Бацман: Тільки тобі скажу. У Путіна три ноги. У нас спільний лікар. Читайте повну версію інтерв'ю

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення до України, незважаючи на надані Україною факти та докази.

Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі у Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Офіційно переможця виборів президента США оголосять на спільному засіданні Конгресу 6 січня. Інавгурація має відбутися 20 січня.

Відео: Алеся Бацман / YouTube