Веніславський про неявку Тупицького в суд: Відчуває, що перспективи несприятливі

Веніславський (на фото) заявив, що фактично ексголова КСУ став обвинуваченим
Фото: radiosvoboda.org
Колишній голова Конституційного Суду України (КСУ) Олександр Тупицький не приходить на засідання суду щодо обрання йому запобіжного заходу, тому що розуміє, чим це може закінчиться, заявив 25 травня в ефірі телеканала "Україна 24" представник президента у КСУ, нардеп від "Слуги народу" Федір Веніславський.

Розмову про це почали у зв'язку зі скеруванням до суду обвинувального акта щодо Тупицького. Згідно з документом, ексголову КСУ обвинувачують у злочинах проти правосуддя.

"Те, що він систематично не з'являвся до суду для обрання запобіжного заходу, лише підтверджує, що він відчуває, що перспективи судового розгляду будуть для нього несприятливі. Матеріали справи з обвинувальним актом передані до суду, він фактично змінить статус із підозрюваного на підсудного. І у випадку, якщо особа, яка має статус підсудного, не з'являється до суду, діють інші норми", – сказав Веніславський.

За його словами, якщо Тупицький "буде знову систематично ухилятися від явки до суду, будуть задіяні примусові заходи".

"Що стосується кримінального провадження, це якраз є закономірним результатом діяльності органів досудового розслідування, які зібрали весь необхідний масив доказів, які свідчать про те, що є всі підстави для того, щоб суд виніс обвинувальний вирок для пана Тупицького щодо злочинів проти правосуддя. Це за великим рахунком те, через що президент відсторонив пана Тупицького від посади судді КСУ, і це стало підставою для того, щоб органи досудового розслідування могли ефективно працювати без перешкод з боку Тупицького", – пояснив представник президента у КСУ.

Контекст:

Востаннє Тупицький не прийшов на засідання Печерського райсуду 12 травня, у зв'язку із цим прокуратура клопотала про примусове приведення.

Ексголова КСУ пояснював свої неявки станом здоров'я і стверджував, що не ухиляється від присутності на засіданнях суду.

29 грудня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про усунення Тупицького з посади голови суду. 26 лютого 2021 року глава держави продовжив строк усунення голови КСУ ще на місяць.

30 грудня КСУ опублікував заяву, у якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади попри указ Зеленського. У суді заявили, що указ Зеленського не відповідає Конституції, оскільки вона не дає президенту права й узагалі не передбачає можливості усувати суддів КСУ.

У КСУ в січні заявили, що співробітники Управління держохорони не пускають Тупицького в будівлю суду. У суді зазначали, що хоч його й усунули з посади судді Конституційного Суду, але він має керувати КСУ. Тупицький звернувся зі скаргою до генпрокурорки України Ірини Венедіктової, до Окружного адміністративного суду Києва й перейшов на дистанційний режим роботи.

27 березня 2021 року було опубліковано указ Зеленського, яким він скасував указ президента-втікача Віктора Януковича про призначення Тупицького й Олександра Касмініна суддями КСУ. Зеленський повідомив, що скасував указ у межах перевірки всіх чинних указів і розпоряджень Януковича щодо загрози національній безпеці. 30 березня Тупицький оскаржив указ.