Веніславський звинуватив Безуглу в обмані й запропонував Раді виключити її з оборонного комітету. Нардепка відповіла
Проєкт постанови Веніславського передбачає відкликання його колеги по фракції, заступниці голови комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яни Безуглої зі складу цього комітету.
Згідно з пояснювальною запискою, Веніславський вважає незадовільним виконання Безуглою її обов'язків заступниці голови комітету.
У пояснювальній записці йдеться, що Безугла 16 лютого під час розгляду в комітеті проєкту закону №4210 надала членам комітету "завідомо недостовірну інформацію щодо попереднього узгодження нею особисто редакції підготовленого до другого читання тексту" цього законопроєкту з Головним управлінням розвідки Міноборони України.
Водночас начальник ГУР Кирило Буданов у листі повідомив голові комітету Олександрові Завітневичу, що ГУР проти цього законопроєкту, ідеться в записці.
Веніславський вважає, що в діях Безуглої є ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 351 Кримінального кодексу України (перешкоджання діяльності нардепа).
"Окрім цього, надання народним депутатам України – членам комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки завідомо недостовірної інформації з метою спонукання їх до ухвалення чи не ухвалення рішень з питань, що розглядаються комітетом, становить безпосередню загрозу національній безпеці України, особливо в умовах воєнного стану. Такі дії народного депутата України Безуглої свідчать про неналежне виконання нею як заступником голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки своїх обов’язків, а її подальша робота в комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки створює загрози національній безпеці України в умовах воєнного стану", – ідеться в документі.
Безугла у Facebook заявила, що проєкт постанови, зареєстрований Веніславськими, став для неї несподіванкою.
"За кілька днів він прислав мені проєкт в особисті [повідомлення], як погрозу. Можливо, це пов'язане з моєю боротьбою проти знаходження Сергія Льовочкіна в комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Вважаю, представники екс-ОПЗЖ не мають бути в такому комітеті й узагалі в українському парламенті. Постанова Федора Веніславського "дзеркальна" щодо зареєстрованої мною щодо Льовочкіна", – написала вона.
Пізніше Безугла написала пост із позицією щодо розгляду законопроєкту №4210 у комітеті.
"[Веніславський] пише про введення в оману комітету, бо представлений проєкт закону не погоджено було з ГУР МОУ. Не з ним хоча б, та й голосування ще не було остаточного за проєкт. Таке. Узагалі, щодо розвідки опрацьовувалася одна норма. Генеральний штаб (як один із варіантів в одній із робочих редакцій у робочій групі, от серйозно) пропонував створити окремий розвідувальний орган. Я зв'язалася з Будановим, він дав для опрацювання своїх фахівців, і ми зняли в чернетці до другого читання такі формулювання і прописали функцію J2 у Генеральному штабі одним реченням. J-складові Генштабу – частина змін для нашої інтеграції в НАТО", – розповіла вона.
За словами Безуглої, про таку роботу вона говорила на засіданні комітету.
"Є запис – аудіопротокол. Мало того, ще жодна з версій таблиці до другого читання проголосована на комітеті не була. Робочий процес підготовки документа. А потім приходить за підписом Буданова лист, що ГУР МОУ взагалі проти [законопроєкту] №4210, бо там створюється окремий розвідувальний орган. Ні в редакції першого читання, яку ми проголосували, ні в актуальній робочій таблиці цього немає. Хто такий лист йому на підпис надав (і ввів оце вже, по суті, в оману?) і що взагалі це за розборки, поки не готова відповісти та взагалі не вважаю, що далі доцільно коментувати", – додала нардепка.