Верещук: Державне управління не може відбуватися мовою нацменшин
"Згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою є українська. Усе, що пов'язано з функцією держави, має відбуватися на державній мові, – зазначила Верещук. – Не можна говорити про те, що ми маємо дозволити державне управління мовою нацменшин, бо це суперечить Конституції. Інша справа, коли ми говоримо про освітні послуги у приватних школах – тут може бути викладання угорською мовою".
Прикладом позитиву в українсько-угорських відносинах Верещук назвала спільне рішення про взаємне визнання дипломів.
"У нас є чимала українська меншина, яка проживає в Угорщині. Чи ми пред'являємо претензії на те, щоб українською мовою здійснювалося, наприклад, судочинство в Угорщині або місцеве самоврядування?" – заявила вона.
Контекст:
Сіярто під час дебатів у ПАРЄ двічі сказав, що вважає за потрібне надати представникам угорської меншини право використовувати свою мову в усіх сферах, зокрема державному управлінні, писала 21 червня "Європейська правда". Міністр підкреслив, що для Угорщини питання прав меншин залишається головним, і додав, що в державах – членах РЄ "мають бути надані гарантії для використання мови меншин в освіті, культурі та державному управлінні".
Відповідаючи на запитання із залу від свого однопартійця, угорського депутата Барни Зігмонда, Сіярто уточнив, що його претензії стосуються також положення угорців в Україні, і висловив упевненість, що йдеться про "відновлення такого права" для угорців.