Верховна Рада затвердила антикорупційну стратегію України до 2025 року

За два роки Рада затвердила у другому читанні закон про антикорупційну стратегію
Фото: rada.gov.ua
Верховна Рада України на засіданні 20 червня підтримала законопроєкт №4135 "Про засади державної антикорупційної політики на 20202024 роки". Про це повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук у Facebook.

"По суті, це наша дорожня карта подолання корупції", – написав Стефанчук. За його словами, нова стратегія допоможе заощаджувати до 200 млрд грн на рік.

За документ проголосувало 310 депутатів, написав у Telegram народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

Цим законом Верховна Рада затверджує дію антикорупційної стратегії, розробленої Національним агентством із запобігання корупції (НАЗК) до 2024 року.

Як зазначено в пояснювальній записці до закону, основного стратегічного документа у сфері запобігання та протидії корупції в Україні не було три роки, що призвело до "розбалансованої та малоефективної діяльності органів" влади, тому мета документа – забезпечити "злагодженість і системність антикорупційної діяльності".

Згідно з документом, при НАЗК буде створено робочу групу з питань антикорупційної політики, склад якої затвердить Кабмін.

Верховна Рада тепер щороку не пізніше ніж 1 червня має проводити парламентські слухання щодо реалізації антикорупційної стратегії. Водночас НАЗК зобов'язується розробляти новий проєкт стратегії не пізніше ніж 1 серпня того року, у якому завершується дія попередньої.

Відповідно до проєкту "Антикорупційної стратегії 2020–2024", головні сфери для боротьби з корупцією – це судова система, охорона здоров'я, поліція та прокуратура, державний сектор економіки, податкова сфера і фінансування партій.

Контекст:

5 листопада 2020 року законопроєкт "Про основи державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки" було ухвалено за основу. Кілька разів протягом двох років президент Володимир Зеленський публічно закликав депутатів нарешті затвердити законопроєкт у цілому, проте президентська монобільшість так і не ставила його на голосування.