Верховний Суд відмовився розглядати позов Порошенка до Зеленського та Bihus.info стосовно "плівок Медведчука"
У документі вказано прізвище тільки Зеленського, але журналісти Bihus.info підтвердили 12 серпня, що йдеться саме про позов Порошенка.
Позивач просив суд зобов'язати журналістів опублікувати всі "плівки Медведчука", а Зеленського – розповісти про наявну у нього інформацію стосовно цих аудіозаписів.
"Позовну заяву [...] повернути позивачеві з усіма доданими до неї документами", – вирішила в підсумку суддівська колегія ВС.
У суді зазначили, що "повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом".
Ухвалу Верховного Суду Порошенко може оскаржити протягом 15 днів із моменту її винесення.
Контекст:
11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчукові і його соратнику Тарасові Козаку підозри у державній зраді і спробі розкрадання національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві та офісі ОПЗЖ СБУ проводила обшуки.
Після цього журналісти проєкту Bihus.іnfo опублікували чотири фрагменти плівок, де фігурує нібито Медведчук. У першій частині записів розмов, опублікованій 17 травня, лідер бойовиків "ЛНР" погрожував знищити колону бронетехніки України, якщо її просування не зупинять. Медведчук у відповідь повідомив йому, що Порошенко, який на той момент обіймав посаду президента України, перетелефонував і "сказав, що дав команду повернути колону на Ізварине". Також у записах є розмова Медведчука з його помічником у Донецьку і Луганську Дмитром Дорошенком у червні 2014 року, в якій вони обговорили вимоги терористів для організації переговорів.
Друга частина плівок, оприлюднена 24 травня, пояснює історію отримання Медведчуком української частини нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок".
31 травня з'явилася третя частина. У ній Медведчук обговорює з Кремлем постачання в Україну вугілля з окупованих територій.
8 червня оприлюднили четверту й останню частину матеріалів – про обмін полоненими, переговори щодо газу та електрики. Журналісти Bihus.info дійшли висновку, що обмін полоненого українця Андрія Гречанова гальмували, щоб зробити красиву картинку для Порошенка.
Пізніше на YouTube-каналі Bihus.info опублікували записи розмов, які не входили до тематичних сюжетів, загальною тривалістю 36 годин.
Захист Порошенка впевнений, що плівки Bihus.info – це атака на п'ятого президента і що редакція опублікувала не всі записи. У липні адвокати Порошенка подали позов від його імені проти Зеленського та громадської організації "Том 14", яку очолює Денис Бігус із Bihus.info.
Бігус повідомляв, що опублікував усі наявні у нього записи розмов. Позов він назвав "юридичною нісенітницею".