Верховна Рада спростила отримання допомоги з безробіття під час воєнного стану

Максимальний розмір допомоги з безробіття становитиме 1,5 мінімальної зарплати
Фото: National Bank of Ukraine (NBU) / Flickr

Верховна Рада України 21 квітня проголосувала за законопроєкт №7275, який спрощує можливість отримання допомоги з безробіття під час воєнного стану. Про це повідомив сайт партії "Слуга народу".

"Допомогу можна отримати без особистого відвідування центрів зайнятості. Українців, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, не позбавлятимуть статусу безробітного та виплат, навіть якщо вони не можуть дистанційно поспілкуватися з працівниками центрів зайнятості", – пояснила нардепка від "Слуги народу", голова парламентського комітету із питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Максимальний розмір допомоги з безробіття становитиме 1,5 мінімальної зарплати, виплати забезпечать переселенцям навіть за відсутності у них документів. Програма поширюється і на тих, хто втратив частину зарплати через зупинення чи скорочення виробництва.

Голова партії "Слуга народу", народна депутатка Олена Шуляк заявила, що документ максимально спрощує набуття статусу безробітного та отримання допомоги.

"Не треба збирати купу документів, довідок та особисто приходити до центрів зайнятості, щоб отримати допомогу. Усе можна зробити дистанційно – зручно та швидко. Зараз не час зволікати і вимагати від людей притримуватися формальностей, які діяли у мирний час. Зараз українцям, які втратили роботу, важливо допомогти якомога швидше", – прокоментувала вона.

Шуляк пояснила у Facebook, що законопроєкт вводить зміни на час дії воєнного стану плюс 180 календарних днів після його припинення чи скасування. 

Контекст:

У Кабміні України 30 березня повідомили, що підтримують усі соціальні програми допомоги населенню в умовах війни. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів про програму допомоги вимушеним переселенцям "Ти вдома". "Три ключові пункти програми: житло, робота, гроші. Організовано 500 тис. місць для тимчасового розміщення. Родинам, які приймають переселенців, будемо допомагати з оплатою комунальних послуг. Узяли до себе родину з трьох людей – отримайте 1350 грн на оплату комунальних послуг, тобто по 450 грн за кожного, кого прихистили", – пояснив глава Кабміну.

Держава також виплачуватиме щомісяця вимушеним переселенцям по 2 тис. грн для дорослих і по 3 тис. грн дітям та особам з інвалідністю.

Кабінет Міністрів України 15 квітня ухвалив рішення про виділення майже 1,3 млрд грн із резервного фонду для фінансування виплат допомоги з безробіття. Про це повідомляє пресслужба Державного центру зайнятості.

За даними міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова станом на 20 квітня, понад 10 млн українців вимушено покинули свої домівки через збройну агресію РФ. З них 6,5 млн залишилися в Україні і поселилися в безпечніших регіонах держави.