"Увесь світ побачив, що є Україна, що ми вміємо захищатися". Мотовиловець висловив захоплення роботою Міноборони, МЗС та Мінінфраструктури

Андрій Мотовиловець: Я вважаю, що саме так повинна працювати держава
Фото: пресслужба Андрія Мотовиловця
Перший заступник голови парламентської фракції "Слуга народу" Андрій Мотовиловець висловив подяку за роботу Міністерству оборони в умовах інформаційної атаки на Україну. Про це він заявив на засіданні погоджувальної ради депутатських фракцій та груп у Верховній Раді 14 лютого. Політик зазначив, що, незважаючи на всі виклики, з якими стикається країна, її готові захищати тисячі українців. Трансляцію засідання вело в YouTube інформаційне управління Верховної Ради.

"Ми бачимо зараз величезну інформаційну війну, яка розгорнулася проти України. Увесь світ побачив, що є Україна, що ми вміємо захищатися, що у нас величезна армія. Нас зовсім не лякають 100 тис. російських військ. 400 тис. українців тримали зброю в руках і вміють захищати свою країну. Ми всі повинні спокійно продовжувати працювати. Я хочу висловити захоплення блискучою роботою Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ у ці дні. Міністерства інфраструктури. Я вважаю, що саме так повинна працювати держава", – наголосив Мотовиловець.

Він додав, що, на його думку, Міністерство оборони працює чітко, злагоджено і швидко, чого потрібно досягти і в роботі Верховної Ради.

"Це не останній виклик. І нам треба реагувати швидко. Ми маємо передати спокій бізнесу, українському народу, військовослужбовцям, ми просимо працювати разом", – наголосив перший заступник голови фракції "Слуга народу".

Контекст:

Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.

Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.

Зокрема, у Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті почати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.

24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того ж дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентом.

11 лютого низка країн, серед яких США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.