Вища рада правосуддя вперше розгляне питання про зняття недоторканності з судді
У неділю Вища рада правосуддя буде розглядати подання про надання згоди на утримання судді під вартою, повідомив перший заступник генпрокурора України Дмитро Сторожук.
Вища рада правосуддя (ВРП) в неділю, 10 березня, вперше розгляне подання про надання згоди на утримання судді під вартою, яке раніше розглядала Верховна Рада. Про це повідомив перший заступник генпрокурора України Дмитро Сторожук у коментарі "Українській правді".
"Уперше Вища рада правосуддя буде вирішувати питання щодо недоторканності судді. Сьогодні процедура надання згоди на утримання під вартою суддів була змінена Конституцією. Раніше ми зверталися до Верховної Ради, а тепер – це компетенція Вищої ради правосуддя", – пояснив він.
Перший заступник генпрокурора зазначив, що в межах кримінального провадження є достатньо підстав вважати, що для судді потрібно обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
"Тому ми звернулися до Вищої ради правосуддя за згодою. Якщо ВРП погодиться – ми підемо до суду, де буде обрано запобіжний захід", – розповів він.
Водночас Сторожук відмовився уточнювати, про якого саме суддю йдеться.
"Те, що стосується персональних даних конкретного судді, я не хотів би називати. Прізвище стане відоме під час засідання ВРП. А наперед я нікого не хочу звинувачувати", – пояснив він.
Також у неділю Вища рада правосуддя буде розглядати клопотання заступника генпрокурора Юрія Столярчука щодо продовження строку тимчасового відсторонення судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова від правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.
У жовтні 2016 року Генпрокуратура оголосила Ємельянову про підозру у втручання в автоматизовану систему розподілу справ між суддями.
17 листопада Печерський районний суд Києва відхилив клопотання Генпрокуратури про вилучення застави в розмірі 1,5 млн грн, призначення нової застави 5 млн грн та застосування для судді електронного браслета, 7 грудня було відхилено ще одне клопотання про збільшення застави до 7 млн.
У січні Вища рада правосуддя усунула Ємельянова з посади. Суддя заявив, що рада "не встояла перед шантажем Генпрокуратури". 2 березня Вищий адміністративний суд України визнав незаконним звільнення Ємельянова з посади судді.