Вища рада правосуддя затвердила 69 кандидатур на посади у Верховному Суді України
Вища рада правосуддя ухвалила рішення відмовити у призначенні на посаду судді Верховного Суду України лише одному кандидату із 78 – Павлові Пархоменку.
Вища рада правосуддя (ВРП) затвердила 69 кандидатів на посади суддів у Верховному Суді України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ВСУ, опублікованому 20 березня.
19–20 березня ВРП розглянула матеріали щодо внесення президенту України подання про призначення суддів у чотири суди при Верховному Суді (Касаційний цивільний суд, Касаційний господарський суд, Касаційний кримінальний суд і Касаційний адміністративний суд) за рекомендаціями, які надійшли від Вищої кваліфікаційної комісії, і погодила списки кандидатів.
Окрім інших, до переліку претендентів занесли главу ВРП Ігоря Бенедисюка, члена ВРП Миколу Гусака і суддю Наталію Волковицьку, які фігурували в розслідуванні програми "Схеми" – спільного проекту "Радіо Свобода" та "UA:Перший".
Згідно зі списками, оприлюдненими на сайті ВРП, Бенедисюка і Волковицьку вказано серед претендентів на посади в Касаційний господарський, а Гусака – у Касаційний адмінсуд.
У матеріалах журналістського розслідування зазначено, що Гусак був доповідачем під час розгляду ВРП дисциплінарної справи щодо судді Лариси Гольник. Їй тоді ухвалили догану за пост у Facebook, у якому вона звинувачувала мера Полтави у спробах підкупити її.
За даними "Схем", Бенедисюк і Волковицька брали участь у зборах суддів Вищого господарського суду, коли було різко збільшено кількість спеціалізацій справ. Це, на думку слідчих генпрокуратури, дало змогу розподіляти справи не на всіх, а на конкретних суддів, зазначають журналісти.
ВРП відклала розгляд вісьмох кандидатур, серед яких і племінник народного депутата Сергія Ківалова Сергій Могил, а також вирішила відмовити у призначенні на посаду судді Касаційного цивільного суду Павлові Пархоменку.
2 серпня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на заміщення 78 вакантних посад у Верховному Суді України.
Комісія одержала 659 заяв на участь у конкурсі, допустивши 566 претендентів, пише "Укрінформ". В анонімному тестуванні взяли участь 525 кандидатів, у практичному – 316. До співбесід допустили 235 кандидатів. У фінальному етапі 46 претендентів не підтвердили своєї здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді. 7 березня комісія скерувала до Вищої ради правосуддя документи з рекомендацією призначити суддями 78 переможців конкурсу.