Віцепрем'єрка України щодо проміжної оцінки Єврокомісії: Математика, можливо, не дуже приваблива. Маємо чіткі кроки, які треба виконати до жовтня
"Якщо говорити мовою математики, то в нас є сім рекомендацій, дві з них виконані, звучить це так собі, не дуже. Але якщо ми "розшиваємо" кожну рекомендацію, це велика формула, вона не передбачає якогось одного рішення, – наголосила представниця Кабміну. – Тобто, наприклад, виконання рекомендації, яка стосується створення медіаринку, потребувало повного перегляду нашого законодавства... Закон передбачає чіткість і публічність у структурі власності, структурі бенефіціарних власників, чітке регулювання політичної реклами, того, як вона ідентифікується... Тому в розрізі семи рекомендацій – це виконання однієї, але в розрізі структурних трансформацій у державі – це історичне рішення в першу чергу для нас".
"Проста математика, можливо, не дуже приваблива", продовжила Стефанішина, але "за вагою – це дуже серйозні рішення".
"Що важливо в цій оцінці, яка була проміжною, що за її результатами ми маємо чіткі кроки, які треба виконати до жовтня. Їх невелика кількість", – резюмувала віцепрем'єрка.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.
Президент Володимир Зеленський 1 червня заявив, що Україна наблизилася до виконання рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів щодо вступу в ЄС.
Україна у повному обсязі виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для подальшої інтеграції в ЄС, повідомила 22 червня шведська міністерка у справах Євросоюзу Джессіка Росвалл. Зокрема, вона зазначила, що Україна ухвалила законодавчі ініціативи щодо органів судової влади й засобів масової інформації.