Зеленський: Політично Україну вже сприймають як члена Євросоюзу
Зеленський поінформував про "хороші здобутки" для України за підсумками конференції.
"Підтримка від Великобританії, США, Євросоюзу дуже вагома. Програми довготермінової підтримки на перспективу, на роки вперед. Близько 500 світових компаній, сильних компаній, мають інтерес до інвестицій в Україну. Чітка підтримка членства України в Євросоюзі: політично нас уже так сприймають – як члена Євросоюзу. Окремо ведемо роботу над механізмом конфіскації активів держави-терориста й пов'язаних із нею осіб", – наголосив президент.
Зеленський висловив подяку всім, хто готував конференцію в Лондоні і брав участь у її роботі.
Президент зазначив у Telegram, що під час наради з парламентаріями й чиновниками "систематизували підсумки лондонської конференції з відновлення України".
"Наступне завдання – реалізувати домовленості про страхування воєнних ризиків для інвесторів і допомогти першим компаніям зайти в Україну під ці гарантії безпеки", – написав Зеленський.
Міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі 22 червня за підсумками конференції повідомив, що міжнародні партнери України зобов'язалися надати їй €60 млрд (приблизно $66 млрд) допомоги для відновлення.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заявки подали Грузія й Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв 27 квітня 2023 року, що Україна "виконала всі сім рекомендацій Єврокомісії", які їй надали під час досягнення статусу кандидата. "Ми виконуємо всі реформи, необхідні для вступу в Євросоюз", – запевнив глава Кабміну. Шмигаль додав, що Україна готова до процедури переговорів наприкінці 2023 року.
Зеленський 1 червня заявив, що Україна наблизилася до виконання рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів щодо вступу в ЄС.
Україна в повному обсязі виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для подальшої інтеграції в ЄС, повідомила 22 червня шведська міністерка у справах Євросоюзу Джессіка Росвалл.