"Вивчите мову – тоді й покличете". Письменниця Ніцой пішла з допиту у СБУ через російськомовних співробітників спецслужби

Ніцой обурили російськомовні співробітники СБУ
Фото: Larysa Nitsoi / Facebook

На допит у СБУ письменницю Ларису Ніцой запросили у зв'язку зі справою про "список 47", який було отримано завдяки імітації вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка.

Дитяча письменниця Лариса Ніцой пішла з допиту у Службі безпеки України через російськомовних співробітників відомства. Про це вона написала у своєму Facebook.

На допит її запросили у зв'язку зі справою про "список 47", який було отримано завдяки імітації вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка.

"Зайшовши в будівлю СБУ, співробітник несподівано зі своїми колегами перейшов на російську мову. Він викликав іншого співробітника і той теж звернувся до мене російською: "Ларіса Нікалавна, я правєду вас к слєдоватєлю". Для мене це був шок. Я часто отримую листи російською мовою з погрозами мені і моїй родині, про те, що "вот прідут іхніє..." – і тут якісь незнайомці, які б мали в стінах такої поважної державної структури при виконанні державних обов'язків говорити державною мовою – раптом заговорили до мене російською мовою про якогось "слєдаватєля". Це виглядало як захоплення ворогами нашої Служби безпеки", – підкреслила письменниця.

За словами Ніцой, на запитання, чому вони розмовляють російською, один зі співробітників СБУ зазначив, що йому "так удобнєй", а другий сказав, що "полстрани разгаваріваєт на рускам".

"За одну мить СБУ перетворилася у ворожу структуру. Переді мною стояли два "ватана", які поняття не мали про закон про державну службу", – підкреслила вона.

Після цього письменниця забрала свій паспорт і покинула будівлю СБУ.

У зв'язку з інцидентом Ніцой вимагає від президента України Петра Порошенка оголосити догану голові СБУ Василеві Грицаку "за невідповідність займаній посаді" і призначити службове розслідування, у який спосіб на державну службу потрапив співробітник, який не володіє державною мовою.

Також Ніцой вимагає провести допит державною мовою.

1 червня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що завдяки імітації вбивства Бабченка слідство отримало список відомих українських і колишніх російських журналістів, яких також планували вбити. У списку 47 осіб. За вбивство деяких фігурантів цього списку, за інформацією генпрокурора, організатори готові були заплатити $3 млн.

Цього ж дня українські силовики провели зустріч із деякими людьми зі списку. Відомо, що на зустрічі були телеведучі Матвій Ганапольський, Євген Кисельов. ЗМІ також повідомляють, що до СБУ було запрошено виконавчого продюсера телеканала "UA:Крим" Османа Пашаєва, головного редактора тижневика "Дзеркало тижня" Юлію Мостову, заступника гендиректора телеканала ATR Айдера Муждабаєва, політичного оглядача Віталія Портникова, телеведучого "UA:Перший" Юрія Макарова, оглядача видання "Крим.Реалії" Павла Казаріна і ведучу каналу ZIK Тетяну Даниленко. Крім того, до списку потрапили журналіст Сергій Грішин, засновниця проекту Zaborona.com Катерина Сергацкова, шеф-редактор LB.ua Соня Кошкіна.

Як заявили у Службі безпеки України, СБУ запросила на зустріч усіх 47 осіб зі списку потенційних жертв, отриманого у зв'язку з розкриттям замаху на Бабченка, однак прийшло лише 17.