Володимир Кличко – лідерам країн ЄС напередодні саміту: Я хочу, щоб українці жили у свободі та демократії
"Закликаємо всіх, хто причетний до цього рішення: доведіть своїми діями готовність відстоювати власні цінності, які Україна вже відстоює. Сьогодні лише 2 тис. км поділяють два світи: європейський, де свобода та демократія є головними цінностями, та середньовічну Росію, де свобода і демократія є головними ворогами. Президентка Єврокомісії заявила, що "заради європейської перспективи українці готові померти". Я хочу, щоб українці жили, жили у свободі та демократії. На Майдані вісім років тому лунало: "Україна – це Європа". Відтоді ми щодня захищаємо наше право бути частиною Європи", – сказав Кличко.
Він наголосив, що Україна – не лише щит для Європи, а й нові можливості.
"Україна готова багато працювати, щоб стати повноправним членом союзу. Так, це величезний виклик, економічний і соціальний. Але ми можемо розраховувати на свої сильні елементи. Наша країна багата своєю землею і насамперед багата своїми людьми. Українці працьовиті, старанні та перебувають в авангарді цифровізації – це не лише щит Європи, це також чудова можливість для Європи, її процвітання та майбутнього", – заявив брат міського голови Києва.
Контекст:
28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в умовах, які склалися, розраховує на приєднання до блоку за спеціальною процедурою.
Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС. Згодом відбувся неформальний саміт лідерів ЄС, де ухвалили рішення, яке, як вважають у МЗС України, свідчить про те, що Україна буде членом ЄС.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові. Водночас для початку подальших переговорів щодо вступу у ЄС Україні потрібно буде виконати низку умов. Зокрема, йдеться про судову реформу, кроки з боротьби з корупцією, відмиванням грошей та інші заходи.
На сьогодні є повний консенсус 27 лідерів країн ЄС про те, що Україна набуде статусу кандидата.
Україна має намір виконати рекомендації Європейської комісії щодо надання їй статусу кандидата у члени ЄС до кінця 2022 року.