"Вони за Україну, або їм буде складно в Україні". Зеленський закликав нардепів ухвалити всі закони, необхідні для відкриття переговорів із ЄС щодо членства
За словами Зеленського, люди "мають розуміти деталі нашої міжнародної політики, і є частина, у якій можуть допомогти".
"Зокрема, щоб у народних депутатів України був відчутний стимул працювати заради необхідних Україні рішень. Мають бути прийняті всі закони, необхідні для відкриття переговорів із Євросоюзом. І якщо хтось не готовий у Верховній Раді України працювати позитивно, він чи вона мають розуміти, який це буде негатив для них у їхніх громадах. І вони повинні відчути відповідне ставлення до себе: або вони за Україну, або їм буде складно в Україні", – наголосив президент.
Зеленський говорив на початку липня, що Україна розраховує у грудні розпочати переговори щодо вступу в ЄС.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія та Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні та Молдові статус кандидата.
Зеленський 1 червня 2023 року заявив, що Україна близька до виконання рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів щодо вступу в ЄС.
Україна в повному обсязі виконала дві із семи рекомендацій Єврокомісії для подальшої інтеграції в ЄС, повідомила 22 червня шведська міністерка у справах Євросоюзу Джессіка Росвалл. Зокрема, вона зазначила, що Україна ухвалила законодавчі ініціативи щодо органів судової влади та засобів масової інформації.