З'їзд суддів України обрав п'ятьох членів Вищої ради правосуддя

Новообрані вже склали присягу членів ВРП, зазначила пресслужба Ради суддів України
Фото: Пресслужба Ради суддів України / Facebook
Делегати XIX позачергового з'їзду суддів України 11 січня таємним голосуванням обрали п'ятьох членів Вищої ради правосуддя (ВРП).

Про це повідомила пресслужба Ради суддів України (РСУ).

"Обраними членами ВРП за результатами таємного голосування стали: Котелевець Алла Вікторівна – суддя Харківського апеляційного суду; Усик Григорій Іванович – суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду; Сасевич Олександр Михайлович – суддя Львівського окружного адміністративного суду; Бокова Юлія Валеріївна – суддя Господарського суду Донецької області; Попікова Ольга Володимирівна – суддя Північного апеляційного господарського суду", – ідеться в повідомленні.

Наголошують, що новообрані вже склали присягу членів ВРП.

Як розповіли в РСУ, до бюлетеня внесли 16 кандидатів на посаду члена ВРП, їх розподілили за квотним принципом.

"До квоти від загальних судів було внесено дев'ятьох кандидатів. Делегати з'їзду могли проголосувати за чотирьох із них. До квоти від адміністративних судів – чотири кандидати, де голосувати можна було не більше як за дві кандидатури. До квоти від господарських судів – три кандидати, де голосувати можна було також не більше як за двох кандидатів", – вказують у повідомленні.

У роботі з'їзду суддів України оголосили перерву до 10.00 12 січня.

Контекст:

2014 року в Україні розпочали судову реформу. У червні 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції щодо правосуддя. Ними скасовували процедуру призначення суддів президентом на п'ятирічний строк. Також ліквідували вищі спеціалізовані суди.

У грудні 2016 року парламент ухвалив закон про створення ВРП. Цей орган замінив Вищу раду юстиції. Рада у складі 21 члена має повноваження звільняти суддів із посад, переводити їх до іншого суду, давати згоду на затримання чи арешт судді. У Раді Європи заявляли, що конкурсні процедури відбору і призначення суддів, які були введені у межах судової реформи в Україні, відповідали стандартам організації.

Станом на 4 січня 2023 року у складі ВРП було семеро членів ради з повноваженнями, тоді як для формування повноважного складу необхідно щонайменше 15 членів ВРП, зазначила "Судово-юридична газета".

Посли країн G7 закликали якнайшвидше призначити вісьмох нових членів ВРП із-поміж кандидатів, яких перевірила Етична рада.

Перезавантаження ВРП є однією з головних умов інтеграції України до ЄС, зазначали у Фундації Dejure.