За Труханова внесли заставу в розмірі понад 13 млн грн, він вийшов із СІЗО

За Труханова вніс заставу депутат від фракції "Довіряй ділам" Танцюра
Фото: Геннадий Труханов / Facebook
Мер Одеси Геннадій Труханов вийшов із СІЗО під заставу. Про це 5 травня повідомило "Суспільне" в Telegram.

За Труханова заставу вніс депутат промерської фракції "Довіряй ділам" Дмитро Танцюра, про це він повідомив "Суспільному".

Портал "Слово і діло" пише, що сума застави – 13,42 млн грн.

Чиновник тепер повинен:

  • прибувати на кожну вимогу до суду;
  • не виїжджати за межі території України без дозволу суду;
  • повідомляти суд про зміну свого місця проживання й роботи;
  • утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання закордонний паспорт;
  • носити електронний засіб контролю.

Контекст:

За даними слідства, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю заводу "Краян" за 185 млн грн у приватної структури, яка на початку 2016 року купила її на аукціоні, організованому ліквідатором підприємства, за 11,5 млн грн. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала переказати компанії, як стверджують у прокуратурі, з ознаками фіктивності.

Загалом у справі 12 фігурантів. 3 жовтня 2018 року в Національному антикорупційному бюро повідомили, що прокурори САП вручили вісьмом підозрюваним, серед яких мер Одеси, обвинувальний акт у справі заводу "Краян". 5 жовтня стало відомо, що прокуратура передала до одеського суду обвинувальний акт стосовно Труханова.

14 листопада Малиновський райсуд Одеси почав розглядати кримінальне провадження щодо Труханова й інших чиновників Одеської міськради. У травні 2019-го САП погодила зміну обвинувачення і знизила суму збитків до 92,6 млн грн.

25 червня 2019 року на засіданні Малиновського районного суду Одеси представник державного обвинувачення під час дебатів попросив для Труханова покарання у вигляді 12 років тюремного ув'язнення, для інших обвинувачених – від семи до 11 років. Окрім того, прокурори просили конфіскувати майно фігурантів справи і заборонити їм обіймати державні посади протягом трьох років.

9 липня суд завершив оголошення виправдувального вироку на 400 сторінок – Труханова й інших підозрюваних визнано невинуватими, склад кримінального правопорушення в їхніх діях не доведено.

31 липня тодішній голова САП Назар Холодницький оскаржив вирок. 24 січня 2020 року підозру оголосили ще чотирьом фігурантам у цій справі.

11 лютого 2021 року Апеляційна палата ВАКС скасувала виправдувальний вирок Труханову й чиновникам Одеської міськради й повернула справу про ймовірне розкрадання 92 млн грн під час купівлі будівель збанкрутілого заводу "Краян" на розгляд попередньої інстанції.

У квітні 2023 року САП попросила ВАКС заарештувати Труханова.

4 травня Вищий антикорупційний суд України відправив Труханова під варту у зв'язку з тим, що він не вніс майже 31 млн грн застави, яку визначив суд. "ВАКС, заслухавши доводи сторін, частково задовольнив клопотання й застосував до обвинуваченого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 13,42 млн грн застави", повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Адвокат Труханова Олександр Лисак заявляв "Суспільному", що подаватиме апеляцію на рішення суду. Він також стверджував, що вносити заставу за мера Одеси не будуть.