Захист Розенблата заявив, що посади "генеральний прокурор України" не існує
Заступник голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко вважає, що аргументи захисту позафракційного нардепа Борислава Розенблата про відсутність у країні посади "генеральний прокурор України" є неспроможними й адвокат на суді просто "ллє воду".
Адвокат позафракційного нардепа Борислава Розенблата Петро Янченко заявив під час засідання Солом'янського районного суду Києва, що посади "генеральний прокурор України" не існує у країні, відповідно, вручення генпрокурором Юрієм Луценком повідомлення про підозру нардепу не є законним, передає кореспондент "ГОРДОН".
Промова адвоката в суді тривала приблизно дві години.
Із погляду захисту, оскільки повідомлення про підозру Розенблату було вручено генпрокурором Юрієм Луценком, його не можна вважати законним, адже юридично в Україні немає посади "генеральний прокурор України". За словами адвоката, "генеральний прокурор існує, не існує генерального прокурора України" відповідно до останніх змін до Конституції України.
Представник сторони обвинувачення, заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко після оголошення півгодинної перерви в судовому засіданні пояснив журналістам, чому він не перервав промови адвоката.
"Я не хочу переривати захист. Я хочу, щоб сам клієнт Розенблат оцінив, що захисту в нього немає, йому нічого сказати. Про що ми говоримо? Про те, що Луценко не генеральний прокурор? Про те, що підпису немає в офіційному документі, виданому Верховною Радою?" – сказав Кривенко.
За його словами, у сторони захисту немає аргументів. "Тому вони ллють воду, намагаються вплинути на пресу, думають, що вам набридне, нам набридне – і ми всі підемо з цієї зали. Але ми ретельно та якісно виконуємо свою роботу", – додав представник обвинувачення.
САП просить суд обрати позафракційному нардепу Бориславові Розенблату запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою внесення застави в розмірі 10 млн 2 тис. 960 грн.
19 червня 2017 року детективи НАБУ за підозрою в отриманні хабара затримали охоронця Розенблата. За інформацією НАБУ, хабар передавали за вирішення питання щодо ліцензування видобування бурштину.
20 червня Холодницький заявив, що хабар у розмірі $200 тис. було призначено Розенблату та Полякову.
11 липня Верховна Рада розглядала подання генпрокурора Юрія Луценка щодо п'ятьох нардепів. Із Полякова та Розенблата Верховна Рада зняла недоторканність, але не дала згоди на затримання й арешт.
13 липня Полякову та Розенблату вручили підозри.