Заступник держсекретаря США Салліван: Росія використовує Україну як лабораторію для кібероперацій
Атака вірусу NotPetya, яка призвела до великих збитків по всьому світі, не випадково почалася в Україні, сказав заступник глави Держдепу Джон Салліван.
Гібридний характер агресії Росії проти України підкреслюють кібератаки, здійснювані росіянами. Про це у випуску телепрограми Readout, який розміщено в YouTube-акаунті Державного департаменту США, сказав заступник державного секретаря Джон Салліван.
Процес реформування в Україні надзвичайно ускладнено зовнішньою агресією та іншими загрозами, що виходять із боку РФ, зазначив заступник держсекретаря.
"Це не тільки військова операція, а й кібероперації. Ми якраз напередодні мого візиту в Україну зробили заяву про походження кібератак, які називалися NotPetya. Атака почалася в Україні, але поширилася по всьому світу, спричинивши мільярдні збитки. Ми вважаємо, що росіяни використовують Україну як лабораторію для такого виду шкідливих дій", – підкреслив Салліван.
Під час візиту в Київ у лютому Салліван закликав Верховну Раду якомога швидше ухвалити закон про національну безпеку.
27 червня 2017 року в Україні було зафіксовано масштабну кібератаку. "Вірус-здирник" паралізував роботу комп'ютерних мереж у банках, ЗМІ, торгових організаціях, поштових службах, державних установах. Назва вірусу, який шифрує файли на жорсткому диску всіх комп'ютерів у зараженій мережі, – Petya.A або NotPetya.
За словами заступника глави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа, унаслідок кібератаки в Україні було виведено з ладу до 10% приватних, урядових і корпоративних комп'ютерів.
За даними компанії ESET, що розробляє антивірусне програмне забезпечення, на Україну припало 75,2% випадків зараження вірусом-шифрувальником від загальної кількості у світі.
15 лютого у Білому домі заявили, що атака "вірусу-здирника" NotPetya була спрямована Росією проти України.