Зеленський доручив дипломатам працювати над створенням коаліції країн НАТО, яка збивала б російські ракети над Україною

Зеленський хоче, щоб авіація сусідніх країн НАТО допомагала збивати над Україною російські ракети, які летять у їхньому напрямку
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський доручив опрацювати в межах ради Україна – НАТО можливість створення коаліції держав-сусідів, які збиватимуть над українською територією російські ракети. Про це глава держави сказав 4 серпня на брифінгу, відеозапис якого опубліковано на YouTube-каналі "Факти ICTV".

"Ми повинні проробляти ще технічні можливості, щоб було застосування іншої авіації сусідніх країн проти тих чи інших ракет, які б'ють по Україні, але у напрямку наших сусідніх партнерів. Насамперед країн Альянсу", – наголосив Зеленський.

На його думку, "це рішення, напевно, складне для партнерів", оскільки вони "завжди бояться зайвої ескалації".

"Але ми боремося із цим, будемо працювати над цим. У нас, я вважаю, є непоганий варіант нашої ради Україна – НАТО. […] Уже дав завдання відповідне нашим дипломатам працювати з НАТО над тим, щоб така зустріч була напрацьована і названа дата, коли ми зможемо обговорити саме це питання", – розповів Зеленський.

Він зазначив, що "такої коаліції дуже не вистачає", тому що це "дуже велика відповідальність для однієї країни-сусідки – узяти на себе відповідальність і допомагати збивати ракети Україні".

"Я хочу спробувати цей інструмент, щоб країни НАТО проговорили з Україною можливість такої невеличкої коаліції країн-сусідів, які будуть збивати ракети ворога", – резюмував Зеленський.

Контекст:

Під час російських ракетних ударів по Україні ракети країни-агресора РФ залітали на територію країн – членів НАТО Польщі й Румунії (заявляли в ЗС ЗСУ).

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск наголошував на спільній пресконференції із Зеленським 8 липня, що російські ракети, випущені по Україні, логічно збивати над територією України ще до того, як вони перетнуть кордон, але такі дії "потребують спільної натовської відповідальності".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 14 липня заявив, що країни НАТО не мають збивати російські ракети над територією України своїми засобами ППО. Коментуючи пропозицію Польщі, висловлену на саміті Альянсу у Вашингтоні, він вказав, що Варшава має дістати узгоджене схвалення НАТО.