Зеленський про санкції проти Медведчука: Не хочу пов'язувати саме з цим, але кількість провокацій на фронті збільшилася
Президент України Володимир Зеленський припустив, що санкції Ради нацбезпеки і оборони, введені проти нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука, навряд чи вплинуть на переговори в Мінську, але, найімовірніше, уже негативно позначилися на ситуації уздовж лінії розмежування на Донбасі.
Закриття в Україні трьох телеканалів, пов'язаних із народним депутатом від "Опозиційної платформи – За життя" (ОПЗЖ) Віктором Медведчуком, а також персональні санкції проти нього особисто навряд чи безпосередньо вплинули на перебіг переговорів у Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це 9 березня на пресконференції в межах форуму "Україна 30" заявив президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент "ГОРДОН".
Водночас він зазначив, що закриття телеканалів, пов'язаних із Медведчуком, дивно збіглося з різким почастішанням провокацій на лінії розмежування на сході України.
"Чи вплинуло [закриття телеканалів] – сказати складно. Я вважаю, що якщо люди зі здоровим глуздом, це не повинно впливати. Але ми розуміємо, що наслідки є. Ми розуміємо, що збільшилася кількість провокацій на фронті. Не хочу пов'язувати саме з цим, але ми бачимо, що це в один час відбувається", – підкреслив Зеленський.
19 лютого 2021 року Рада нацбезпеки і оборони України вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та восьми фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною нардепа від ОПЗЖ і соратника Медведчука Тараса Козака.
Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму. Санкції вводять на три роки, вони стосуються всього майна, яке контролює Медведчук, повідомляли в Раді нацбезпеки. Того ж дня, 19 лютого, президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО.
2 лютого президент України ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти Козака і належних йому телеканалів. Санкції передбачають позбавлення ліцензій "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припинено строком на п'ять років. Провайдери одразу ж розпочали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про "політичну розправу" і пообіцяли боротися "за своє право мовити для українців".
Співробітники потрапили під санкції РНБО телеканалів "112 Україна", ZIK, NewsOne, які пов'язують із головою політради ОПЗЖ Віктором Медведчуком, вийшли 26 лютого в ефір на каналі "Перший незалежний". 25 лютого у львівського каналу змінився власник, ним стало ТОВ "Медіахолдинг "Новини", яке було створено 100 працівниками заблокованих каналів.
За годину канал вимкнули від мовлення на супутнику, а потім і в кабельних мережах, він продовжив мовлення в інтернеті. В ефірі та соцмережах телеканала повідомили, що провайдери та супутникові оператори дістали вимогу від СБУ не надавати йому жодних послуг.