Зеленський проінспектував будівництво фортифікацій поблизу Сум. Фото, відео
Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Сумської області 27 березня ознайомився з перебігом будівництва фортифікаційних споруд біля міста Суми. Про це поінформував пресцентр ОП.
"На Сумщині триває будівництво фортифікаційних споруд. Оглянув траншеї, бліндажі, вогневі й командно-спостережні пункти. Посилюємо наш захист. Дякую кожному, хто залучений до цієї роботи", – написав Зеленський в Х, опублікувавши відповідні фото й відео.
Президенту розповіли про типовий проєкт будівництва взводного опорного пункту, наголосили в ОП.
"Він передбачає, зокрема, наявність залізобетонних конструкцій, місць ведення вогню для танків і БМП, укриття з гофрованої сталі, – ідеться в повідомленні. – Важливим елементом також є смуга невибухових загороджень для стримування ворожої техніки".
Зеленський приїхав у Сумську область 27 березня. Глава держави відвідав у госпіталі поранених військових і розташування 117-ї окремої бригади територіальної оборони.
У лютому – березні 2024 року росіяни значно посилили інтенсивність ударів по Сумській області. У регіоні за два дні зафіксували піврічну "норму" вибухів після атак країни-агресора РФ, повідомили в ОВА 14 березня. Її голова Володимир Артюх заявив 18 березня, що в Сумській області, де зросла кількість обстрілів російських окупантів, ризиків прориву кордону немає.
Контекст:
У вересні 2023 року, коментуючи те, як росіяни за пів року зміцнилися на запорізькому напрямку, прем'єр-міністр Денис Шмигаль говорив, що Україні "треба укріплятися абсолютно не менше" на всіх напрямках по всій лінії фронту. Наприкінці листопада при Міноборони створили міжвідомчу робочу групу з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. Цього самого місяця президент України Володимир Зеленський закликав пришвидшити фортифікаційні роботи у важливих секторах.
У Кабміні неодноразово повідомляли про виділення коштів на будівництво фортифікаційних споруд у низці областей України на сході й півночі країни. За останні місяці фортифікаційне обладнання кордону на півночі України зміцнили на 63%, зазначили 12 січня 2024 року в командуванні Об'єднаних сил ЗСУ.
У ЗСУ повідомили, що будівництво укріплень в Україні здійснюють обласні військові адміністрації, командування Сил підтримки ЗСУ, а також інженерні підрозділи механізованих піхотних бригад. Зокрема, створено величезну мережу запасних позицій – взводні опорні пункти, зигзагоподібні траншеї завдовжки сотні метрів із вогневими гніздами, щілинами перекриття, подекуди з броньованими капсулами безпеки, є також капоніри для танків, протитанкові рови, мінні загородження, розповіли в оперативно-стратегічному угрупованні військ "Таврія" 4 березня.
Зеленський розповів 11 березня, що у країні будують три смуги фортифікацій завдовжки 2 тис. км.