Зеленський провів засідання ставки, ішлося про дрони стратегічного рівня

Зеленський: Україна має повноцінно протидіяти дронам Shahed
Фото: president.gov.ua

4 листопада президент України Володимир Зеленський провів засідання ставки верховного головнокомандувача, про це він повідомив у Telegram.

"Провів ставку. Була доповідь в.о. командувача Повітряних сил Анатолія Кривоножка про боротьбу із засобами російського повітряного терору. Посилення ППО в регіонах, які найбільше цього потребують, розробка нових рішень у боротьбі з КАБ, посилення мобільних вогневих груп", – написав президент.

Він наголосив, що зараз країна-агресор Росія використовує приблизно вдесятеро більше дронів-камікадзе Shahed, ніж восени 2023 року, й Україна має "повноцінно їм протидіяти".

"Також були доповіді про наше власне виробництво – снаряди, зброя, техніка, засоби РЕБ, дрони. Результати контрактації на поточний рік і планування на наступний. Розглянули три-, п'ятирічні контракти, які пропонуємо українським виробникам дронів стратегічного рівня. Потрібен довгий горизонт планування, розвиток та інвестиції для виробників", – вважає Зеленський.

Президент зазначив, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доповів на засіданні ставки про застосування таких далекобійних дронів, а також про "визначення пріоритетів, планування операцій".

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія почала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і ті, які закупили на Заході або передали партнери.

Президент України Володимир Зеленський анонсував виробництво 2024 року в Україні 1 млн дронів.

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що Україна могла б виготовляти 2 млн дронів на рік, але для цього потрібна фінансова підтримка партнерів.

Міністр оборони Рустем Умєров казав, що Україна може виробляти кілька мільйонів дронів на рік.

У Міноборони повідомляли, що 2024 року лише оборонне відомство законтрактувало дронів більше ніж на 21 млрд грн і боєприпасів до них ще на 9 млрд грн.