Зеленський: Сьогодні ООН – як супергерой на пенсії, який забув, що він міг зробити

Зеленський: ООН – це не будівля, ООН – це лідери, і саме вони створювали ООН 76 років тому
Фото: EPA
На адресу ООН лунає багато критики, але члени організації мають згадати про її минулі заслуги. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на дебатах сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку 22 вересня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Я розумію, критика ООН звучить часто, але ми критикуємо себе. ООН – це не будівля, ООН – це лідери, і саме вони створювали ООН 76 років тому. Чи могли вони уявити, що механізм права вето як символ, що один може бути правим за всіх, стане інструментом, коли один може шантажувати всіх? Ні. Чи означає це, що все втрачено? Упевнений, ні. Нам із вами, а отже, ООН, просто треба знову повірити в себе", – сказав президент.

За його словами, ООН довгий час чує тільки критику і звинувачення, що вона нічого не може, і "звинувачення, що ООН стала "Лігою націй".

"І сьогодні ООН – як супергерой на пенсії, який забув, що він міг зробити. Він вважає себе тягарем, слабким, кволим непотрібним дідом, життя якого пройшло марно. А може, ООН дещо згадає? Як із 1981 року понад мільярд людей вперше у своєму житті отримали доступ до питної води? Хто пояснив дикому світу, що в кожної людини є права і що їх треба захищати? Хто дав перший документ, де вони докладно описані? Хто забезпечує їжею 90 млн осіб у 83 країнах? Завдяки кому з планети зникла ганьба під назвою апартеїд? Чиї "блакитні шоломи" підтримували і продовжують підтримувати мир у десятках країн? Хто створив ЮНЕСКО, що охороняє Ватикан, Версаль, Акрополь та загалом 1154 унікальні об'єкти культурної спадщини світу? Хто створив ЮНІСЕФ, який у понад 190 країнах світу захищає дітей – найважливіше, що у нас є?" – сказав президент.

Він також пропонував "оживити" Статут ООН.

Контекст:

Сесія Генеральної Асамблеї ООН 2021 року відкрилася 14 вересня, ідеться на сайті асамблеї. Загальні дебати Генасамблеї ООН тривають із 21-го до 27 вересня.