Зеленський змінив голову Кіровоградської ОДА. На цю посаду призначено мера Кропивницького

Райкович розповів, що зосередиться на обороні області
Фото: Андрій Райкович / Facebook
Президент України Володимир Зеленський звільнив Марію Чорну з посади голови Кіровоградської обласної державної адміністрації (ОДА). Указ про це, датований 7 березня, опубліковано на сайті глави держави.

Причини звільнення в документі не вказано.

Наступним указом президент призначив на цю посаду Андрія Райковича.

65-річний Райкович був міським головою Кропивницького.

8 березня він звернувся у Facebook уже не тільки до мешканців обласного центру, а й до всього населення області.

"Я оперативно приймаю управління областю. Головне – оборона кордонів, бо ворожі колони вже намагалися вдертися у Кіровоградську область. [...] Знайте, я з кожним із вас. У нас одна і єдина мета – розбити ворога, зберегти кожне життя та перемогти", – написав Райкович.

Чорну призначили головою Кіровоградської ОДА 27 травня 2021 року.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 8 березня становили, за даними Генштабу ЗСУ, понад 12 тис. людей убитими, пораненими та полоненими, а також сотні танків та інших бронемашин, десятки артилерійських систем, літаків, вертольотів та іншої військової техніки.

РФ відмовляється забирати тіла загиблих в Україні російських військових, заявила 7 березня віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду задля виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.