Зеленський зустрівся з папою римським. Вони 40 хвилин говорили про війну і гуманітарну ситуацію в Україні
Папа Франциск прийняв Зеленського у робочому кабінеті при залі Павла VI. Делегацію на площі перед залом зустрів регент префектури папського дому монсеньйор Леонардо Сапієнца.
Розмова папи Франциска із Зеленським тривала приблизно 40 хвилин і завершилася відрекомендуванням делегації й обміном подарунками. Під час розмови йшлося про гуманітарну і політичну ситуацію в Україні, яку спричинила війна.
Співрозмовники дійшли згоди щодо необхідності й далі здійснювати гуманітарні зусилля на підтримку населення. Папа наголосив на невідкладності "жестів людяності" стосовно найбезпорадніших, невинних жертв війни.
Франциск подарував Зеленському бронзову скульптуру оливкової гілки як символ миру, а також спеціальні видання документів понтифікату, серед яких – послання на Всесвітній день миру цього року і збірка "Енцикліка про мир в Україні", до якої увійшли всі виступи папи Франциска на тему війни в Україні.
Президент подарував картину "Втрата, 2022-58" українського художника Олексія Ревіки, присвячену загибелі дітей унаслідок війни, і композицію "Неопалима" Юрія Вакуленка, яка зображує ікону Матері Божої у вогні, вирізану на пластині бронежилета.
Зеленський у своєму Telegram зазначив, що на зустрічі акцентував і на десятках тисяч депортованих дітей.
"Окрім цього, попросив засудити російські злочини в Україні. Бо не може бути рівності між жертвою та агресором. Також розказав про нашу формулу миру як єдиний дієвий алгоритм досягнення справедливого миру. Запропонував приєднатися до її реалізації", – написав президент.
Контекст:
Це була друга зустріч папи Франциска і Зеленського, який свій перший візит до Ватикану здійснив 8 лютого 2020 року. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Франциск тричі спілкувався із президентом України телефоном. Перша така розмова відбулася вже 26 лютого 2022 року.
Окрім того, два тижні тому, 27 квітня, папа Франциск приймав у Ватикані прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.