Глава УГКЦ подарував папі римському фрагмент російської міни, яка знищила фасад храму в Ірпені. Франциск говорив, що жорстокість "не властива російському народові"
Про це Святослав повідомив у Facebook.
За його словами, під час розмови Франциск "висловив свою близькість до багатостраждального українського народу і запевнив, що є поруч з українським народом у молитві та конкретних діях".
Папа римський також розповів про його дипломатичні зусилля для припинення російської агресії та досягнення "справедливого миру" для України, додав Святослав.
"Наш подарунок святішому отцеві Франциску – фрагмент російської міни, яка у березні знищила фасад храму УГКЦ в місті-мученику Ірпені, – символічний ще й тому, що подібні фрагменти російських мін, бомб та ракет ми щоденно витягуємо з тіл військових, цивільних і навіть невинних дітей. Вони є видимими знаками тотального знищення та смерті, які Росія несе на українську землю", – написав глава Української греко-католицької церкви.
Папа римський заявив 6 листопада під час перельоту з Бахрейну до Рима, що жорстокість російських солдатів, з якою вони діють в Україні, загалом "не властива російському народу".
"Російський народ – це великий народ. Це [жорстокість] найманців, солдатів, які йдуть на війну, як на пригоду, найманців. Я волію думати так, бо маю велику повагу до російського народу, до російського гуманізму", – сказав він.
Франциск додав, що в нього, крім "великої прихильності до російського народу", – "велика прихильність до українського народу".
Слова папи обурили українців.
"Щоб усвідомити російський "гуманізм", у який вірить папа, було досить просто відвідати зараз Україну і побачити, як 4,5 млн людей залишилися без електрики та води, "насолоджуючись" цим російським "гуманізмом", – відреагував посол України у Ватикані Андрій Юраш.
Контекст:
Папа римський на тлі масового воєнного вторгнення РФ 13 березня закликав припинити вбивство невинних людей в Україні, зосередитися на діалозі і відкрити гуманітарні коридори.
20 березня Франциск закликав міжнародну спільноту докладати зусиль для припинення війни РФ проти України. Він також відвідував поранених українських дітей у лікарні у Ватикані.
27 березня понтифік закликав стерти війну, "перш ніж вона викреслить з історії людину".
На аудієнції 6 квітня Франциск засудив убивства мирного населення російськими окупаційними військами у Бучі під Києвом. 10 квітня папа римський закликав до перемир'я у війні РФ проти України, після якого має настати мир.
У травні Франциск заявив, що країни Заходу своїм ставленням сприяли початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
21 вересня Франциск назвав "божевіллям" натяки президента РФ Володимира Путіна на готовність застосувати ядерну зброю. "Ця трагічна війна приводить нас до того моменту, коли деякі люди думають про ядерну зброю, про це божевілля", – сказав він.