Макрон закликав папу римського зателефонувати Путіну й подарував йому книжку Канта. Подарунок спричинив скандал

Макрон подарував Франциску книжку з печаткою читальні Львова
Фото: vaticannews.va
Президент Франції Еммануель Макрон попросив папу римського Франциска на зустрічі у Ватикані зателефонувати президенту Росії Володимирові Путіну, главі Російської православної церкви Кирилові та президенту США Джо Байдену, щоб "сприяти мирному процесу" в Україні. Про це повідомляє Le Figaro 25 жовтня.

На зустрічі з Франциском Макрон говорив про важливість "релігійного діалогу" та про роль, яку може відіграти католицька церква в припиненні війни Росії проти України.

Напередодні на міжконфесійному саміті в Римі президент Франції наголосив, що "будь-яке втручання третіх сторін у мирний процес в Україні можливе лише за згодою Києва та на його умовах". Він також сказав, що РПЦ дозволяє Кремлю маніпулювати собою для виправдання війни в Україні, і закликав протистояти такому тиску.

Також Макрон подарував папі римському рідкісне перше видання книжки "Про вічний мир" філософа Іммануїла Канта 1796 року, повідомляє Vatican News.

Користувачі соцмереж припустили, що книжку могли вивезти зі Львова під час Другої світової війни. Міський голова Льова Андрій Садовий у Twitter перепостив фото книжки, на якому видно печатку "Академічна читальня у Львові" польською мовою на титульному аркуші".

"Зараз би Канта почитати... Це, до речі, книга, яку Еммануель Макрон подарував папі [римському]. Зверніть увагу на печатку", – написав мер.

Журналіст Арно Бедат написаву Twitter, що книжка тривалий час перебувала у Франції. Так він відповів на твердження іншого користувача про те, що книжку украли з польського університету у Львові. Користувач вимагав повернути книжку в Польщу.

"Приблизно в 1900-х роках вона потрапила до книготорговця Люсьєна Бодена в Парижі, на набережній Гран-Огюстен (про це свідчить етикетка на внутрішньому боці обкладинки)", – написав Арно.

Примірник, переданий папі Франциску, придбали за €2,5 тис. у книгарні Hatchuel у Парижі, зазначив журналіст.

Контекст:

Папа римський на тлі масового військового вторгнення РФ закликав 13 березня припинити вбивство невинних людей в Україні, зосередитися на діалозі та відкрити гуманітарні коридори.

20 березня Франциск закликав міжнародну спільноту докладати зусиль для припинення війни РФ проти України. Він також відвідував поранених українських дітей у лікарні у Ватикані.

27 березня понтифік закликав "викреслити війну з історії, перш ніж війна не викреслила з неї людину".

На аудієнції 6 квітня Франциск засудив убивства мирного населення російськими окупаційними військами в Бучі під Києвом. 10 квітня папа римський закликав до перемир'я у війні РФ проти України, після якого має настати мир.

У травні Франциск заявив, що країни Заходу своїм ставленням сприяли початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

21 вересня Франциск назвав "божевіллям" натяки Путіна на готовність застосувати ядерну зброю. "Ця трагічна війна призводить нас до того моменту, коли деякі люди думають про ядерну зброю, про це божевілля", – сказав він.

16 жовтня він назвав володіння ядерною зброєю "аморальним" і закликав країни світу відмовитися від неї.