Журналіст: Ситник працевлаштував на оперативну посаду в НАБУ комірника, який є чоловіком начальниці відділу кадрів
Призначення Михайла Саморая старшим оперативним співробітником в НАБУ пов'язане з тим, що його дружина, начальниця відділу кадрів НАБУ Олена Саморай, виконує вказівки директора бюро Артема Ситника щодо питань, пов'язаних із кадровою політикою, а призначенням чоловіка Ситник із нею "розрахувався", стверджує журналіст Станіслав Речинський.
Конкурс на посаду старшого оперативного співробітника оперативно-технічного управління НАБУ виграв чоловік начальниці відділу роботи з персоналом НАБУ Михайло Саморай. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Станіслав Речинський.
"У жовтні НАБУ провело конкурс на посаду старшого оперативного співробітника оперативно-технічного управління НАБУ. Виграв конкурс Михайло Саморай – комірник і за сумісництвом чоловік начальниці відділу кадрів НАБУ Олени Саморай. Ще минулого року Михайло Саморай шукав роботу комірника на 12 тис. грн. А тепер (із зарплатою щонайменше 50 тис. грн) керуватиме іншими оперативниками НАБУ", – написав Речинський.
Як зазначає журналіст, призначення Саморая пов'язане з тим, що його дружина виконує вказівки директора НАБУ щодо питань, пов'язаних із кадровою політикою, а призначення чоловіка – своєрідний розрахунок.
"Чому виграв Саморай? Ситник фактично розрахувався з начальницею відділу кадрів за проведення вигідної директору НАБУ кадрової політики. Саме Саморай як головна кадровичка оформляла фейкове звільнення з посади керівника підрозділу детективів Олександра Карєєва (фейкове – тому що суд уже визнав звільнення Карєєва незаконним), який розкрив корупційні зв'язки Ситника й роботу бюро в інтересах фігурантів кримінальних справ. І саме Саморай зараз робить усе можливе, щоб протягнути на посаду заступника керівника головного підрозділу детективів – керівника другого підрозділу детективів потрібну Ситникові людину", – стверджує Речинський.
Речинський також нагадав, що разом із Ситником працює два його куми – керівник головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський і начальник відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Омельченко.
"Тепер підіймімося над ситуацією. Ситник каже, що рішення суду, яким його визнано корупціонером – неправильне. По-перше, історія не знає жодного українського чиновника, який би погодився з рішенням суду, яким його визнано корупціонером. По-друге, призначення до себе у структуру кумів і цілих подружніх пар за "особливі заслуги" – це теж прогресивна західна практика? Рано чи пізно за все треба буде відповісти. Просто що пізніше, то товщою буде справа", – пише журналіст.
Карєєв виграв в Окружному адміністративному суді Києва справу, у межах якої оскаржував своє незаконне звільнення. НАБУ поки не виконало рішення ні стосовно відновлення Карєєва на посаді, ні щодо звільнення самого Ситника, зазначає агентство УНІАН. На початку листопада Карєєв заявив, що Ситник та інші високопосадовці НАБУ передавали фігурантам розслідувань інформацію про майбутні слідчі дії та зривали таким чином спецоперації.
Національне антикорупційне бюро створили 16 квітня 2015 року. Того самого дня його очолив Ситник.
7 лютого 2020 року у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення Ситника. Главу НАБУ хочуть звільнити через внесення його прізвища до реєстру корупціонерів. 6 вересня 2019 року Сарненський районний суд Рівненської області визнав його винним у порушенні визначених українським законодавством обмежень щодо отримання подарунків через незазначену в декларації голови НАБУ інформацію про його відпочинок у мисливських угіддях "Поліське-Сарни" в період із 2017-го до 2019 року.