Журналістка TVP повідомила, що Україні нібито пообіцяли швидкий вступ до ЄС, якщо вона допоможе "скинути уряд" у Польщі. У МЗС України спростували

Намірів втручатися у внутрішні справи Польщі Україна "не мала і не має", зазначив речник МЗС Ніколенко
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Кореспондентка TVP у Брюсселі Домініка Чосич повідомила, що Німеччина і Франція нібито пообіцяли українській владі швидкий вступ до Євросоюзу, якщо Київ "допоможе скинути чинний польський уряд". Про це представниця польського телеканала 25 вересня написала у X із посиланням на неофіційні джерела в ЄС.

"Вони виправдовують це тим, що ЄС не можуть розширити без зміни договорів, і саме Польща блокує ці зміни", – наголосила Чосич.

Вона додала в X, що цей аргумент "є неправдивим, оскільки нові країни можуть прийняти в ЄС на основі чинних договорів".

"Франція і насамперед Німеччина хочуть змінити договори лише для того, щоб збільшити свою владу й компетенцію інститутів ЄС. І жодна із цих країн не хоче бачити Україну в ЄС", – зазначила кореспондентка TVP.

На слова Чосич відреагували в МЗС України.

"У польських ЗМІ почали циркулювати коментарі кореспондентки польського телебачення TVP у Брюсселі про нібито обіцянку Німеччини та Франції забезпечити Україні швидкий вступ до ЄС в обмін на "повалення" нинішнього уряду Польщі. Зазначена інформація не відповідає дійсності, – вказав у Facebook спікер зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко. – Категорично відкидаємо такі інсинуації. Українська сторона жодних таких пропозицій не отримувала, намірів втручатися у внутрішні справи Польщі не мала і не має".

Навіть більше, продовжив Ніколенко, Україна "високо цінує підтримку Польщі у відбитті російської агресії, підтримці нашого шляху до членства в ЄС і НАТО".

"Також глибоко вдячні полякам, які проявляють солідарність з українцями. Останнім проявом чого стало вручення президентом України державних нагород громадянам Польщі: журналістці Б'янці Залевській та медику-волонтеру Даміану Дуді. Переконані в безуспішності зусиль вбити клин у високий рівень поваги та співпраці наших народів", – наголосив речник МЗС.

Від імені відомства він закликав польських друзів "не піддаватися на спроби провокацій, працювати разом задля ефективної протидії спільним викликам".

Контекст:

Заяви журналістки польського TVP з'явилися на тлі спору між Україною та Польщею щодо експорту українського зерна та парламентських виборів у Польщі, які заплановано на 15 жовтня.

24 вересня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна допоможе Україні наростити експорт зерна, але свій ринок залишить закритим, незважаючи на рішення Єврокомісії скасувати заборону на ввезення української агропродукції.

Президент України Володимир Зеленський 19 вересня на полях сесії Генасамблеї ООН заявив, що "не лізе у вибори" в Польщі. "Я не маю права і не хочу. Нехай вони відбудуться, а потім ми повернемося до цивілізованого діалогу", – зазначив він.