"Знайшли проєкт рішення". Кулеба та Бербок говорили про постачання зброї з Німеччини в Україну

Кулеба сказав, що розмова з Бербок про постачання німецької зброї була відвертою
Фото: ЕРА

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і глава МЗС Німеччини Анналена Бербок 7 лютого обговорювали питання постачання Україні зброї. Про це глава українського зовнішньополітичного відомства розповів на спільному з Бербок брифінгу за підсумками зустрічі. Трансляцію брифінгу вели на сторінці МЗС України у Facebook.

"Щодо питання зброї, то так, безумовно, ми про це говорили. Як ми могли про це не говорити? Але дуже важливо, що сьогодні ми говорили не лише про те, що Німеччина не може зробити з тих чи інших причин. Але й про те, що вона може зробити, і про те, що вона має намір зробити для підтримки України. Конкретно у сфері оборони та безпеки. Це була відверта розмова, у нас дійсно позиції відмінні, але наше завдання з Анналеною полягає не в тому, щоб сваритися, а в тому, щоб шукати точки дотику і рішення. Я думаю, що сьогодні ми знайшли і точки дотику, і проєкт рішення. Тепер чекатимемо на крок німецького уряду", – заявив глава МЗС.

Він також розповів, що Бербок ні під час сьогоднішньої зустрічі, ні раніше не чинила тиск у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі.

Контекст:

На тлі cкупчення Росією військ біля кордонів з Україною низка країн, зокрема, США, Великобританія, країни Балтії, Чехія та інші держави оголосили про передання Україні оборонного озброєння і боєприпасів.

Німеччина від початку війни у 2014 році надає Україні фінансову допомогу, допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців. Увесь цей час Берлін відмовлявся від надання зброї і у 2021 році блокував постачання зброї Україні через НАТО, коли США попереджали про йморіне нове вторгнення Росії.

Для Німеччини східна частина Європи – особлива частина світу, говорила амбасадорка ФРН в Україні Анка Фельдгузен, пояснюючи небажання Берліна надавати Києву зброю. "Ми всі були виховані з ідеєю, що німецьких солдатів, німецької зброї тут ніколи не буде. Ця ідея ніби в ДНК німців", – заявляла вона у червні 2021 року.

Після зміни уряду позиція Німеччини щодо постачання Україні оборонної зброї не змінилася, заявила на початку 2022 року Бербок.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня говорив, що офіційна Німеччина відмовляється допомагати Україні з озброєнням у зв'язку з тим, що залежить від Росії.

Нинішня політика Німеччини щодо Росії не відповідає вимогам НАТО, ЄС і партнерів Німеччини та загалом "нашому часу", заявив 25 січня міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс. Також дії Берліна критикували у Польщі.

Німеччина надасть Україні 5 тис. військових захисних касок, заявила 26 січня міністерка оборони країни Крістіне Ламбрехт. Надаючи таку допомогу Німеччина "дає чіткий сигнал", що підтримує Україну, сказала глава оборонного відомства. 6 лютого вона зауважила, що обсяг допомоги, яку Німеччина надала Україні, становить €1,83 млрд. Міністерка підтвердила, що зброї Берлін Києву не передаватиме.