Компанія Маска вперше вживила чип у мозок людини

За словами Маска, чип дає змогу силою думки керувати телефоном або комп'ютером
Фото: ЕРА

Американська компанія Neuralink, що належить американському бізнесмену-мільярдеру Ілону Маску, вперше вживила чип у мозок людини. Про це він повідомив 29 січня в Х.

За його словами, пацієнт, якому провели операцію, вже відновлюється.

"Учора перша людина отримала імплант від Neuralink й успішно відновлюється. Початкові результати продемонстрували обнадійливі нейронні імпульси", – написав бізнесмен у власній соцмережі.

Він також розповів, що імплантований у мозок пристрій, розроблений Neuralink, дає змогу керувати силою думки телефоном або комп'ютером, а через них – практично будь-яким пристроєм. Першими користувачами в разі успішних випробувань стануть люди, які втратили можливість рухатися.

"Уявіть, якби [британський фізик-теоретик, який помер у 2018 році] Стівен Гокінг міг спілкуватися швидше, ніж швидкісна друкарка або аукціоніст. Це і є метою", – зазначив Маск.

Контекст:

Маск створив стартап Neuralink, який займається розробленням мозкових чипів, у 2017 році. У 2019-му стартап провів презентацію, де повідомив про перші кроки в розробленні чипів для комунікації мозку й комп'ютера.

У серпні 2020 року видання Mashable писало про успішне чипування свиней фахівцями Neuralink. Інженери вживили імплант у мозок тварин, а потім вилучили його без шкоди для їхнього здоров'я. За допомогою чипа вчені змогли стежити за активністю дотикових і смакових центрів мозку тварини.

У лютому 2021 року Маск повідомив про успішне вживлення імпланта мавпі в череп фахівцями Neuralink. У квітні 2021 року Маск показав мавпу, що грає на комп'ютері в пінг-понг "силою думки".

6 грудня 2022 року Reuters повідомило, що влада США розслідує роботу Neuralink у справі про ймовірні порушення правил поводження з тваринами через скарги персоналу про проведені поспіхом досліди на тваринах, які могли спричинити додаткові страждання та смерті. Повідомляли, що загалом компанія вбила приблизно 1500 тварин, зокрема понад 280 овець, свиней і мавп після експериментів із 2018 року. Neuralink також проводила дослідження з використанням щурів і мишей.

19 вересня 2023 року Neuralink розпочала набір добровольців для першого випробування чипів, вживлених у людський мозок.