Держдеп США засудив спроби заперечити історичний факт Голодомору в Україні
До Голодомору призвело "варварське захоплення української землі і сільськогосподарських культур" радянською владою, заявила представник Державного департаменту США Гізер Ноєрт.
Державний департамент США засудив спроби заперечити історичний факт Голодомору в Україні. Про це йдеться в заяві представника відомства Гізер Ноєрт, яку опублікували на сайті Держдепу 17 листопада.
"Цього місяця ми згадуємо і вшановуємо мільйони українців, загиблих від голоду на початку 1930-х років унаслідок жорстокої політики радянської епохи часів Сталіна. Варварське захоплення української землі і сільськогосподарських культур, яке призвело до Голодомору, стало одним із найжорстокіших діянь ХХ століття, яке перетворило європейську житницю на територію невимірних людських страждань", – наголошують у зверненні.
У Держдепі запевнили, що "Сполучені Штати стоять разом з українським народом і шанують пам'ять про цю трагедію, зумовлену радянською владою, а також засуджують спроби оскаржити це як історичний факт".
"Ми також підтверджуємо нашу відданість безпечній та успішній Україні, вільній від зовнішньої агресії та окупації, здатній самостійно вибирати своє майбутнє", – заявили у відомстві.
7 листопада в Палаті представників Конгресу США презентували проект резолюції, приуроченої до 85-ї річниці Голодомору в Україні. Її будуть відзначати 26 листопада 2018 року.
В Україні Голодомор 1932–1933 років розцінюють як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР через організацію штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.
За словами глави Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, 81% українців уважає Голодомор геноцидом.
7 грудня 2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Геноцидом XX століття Голодомор уже визнали парламенти Австралії, Ватикану, Грузії, Еквадору, Естонії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Угорщини та США.