Екс-заручника бойовиків Козловського позбавили пенсії через поїздку за кордон

Козловського позбавили пенсії за виїзд за кордон
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Колишньому заручникові бойовиків, вченому Ігорю Козловському вдалося відновити соцвиплати, але в Пенсійному фонді його попередили, що припинять їх, якщо він перетне кордон України.

Колишньому заручникові бойовиків, вченому-релігієзнавцеві Ігорю Козловському перестали виплачувати пенсію як переселенцю через поїздку за кордон. Про це він розповів "Громадському".

За словами Козловського, йому не виплатили за два місяці – травень і червень.

"Я дійсно їздив до Брюсселя, виступав у Європарламенті. Був у Лондоні у британському парламенті. Це були суто ділові поїздки, щоб поінформувати міжнародну спільноту щодо російської окупації, політв'язнів і військовополонених", – зазначив учений.

У Пенсійному фонді Козловському сказали, що переселенців позбавляють соцвиплат, якщо вони перетнуть кордон України. Релігієзнавець підкреслив, що його про це не попереджали перед поїздкою.

Ученому вдалося відновити виплати, після того як він заново подав заяву та оформив необхідні документи.

"А попереду у мене теж багато поїздок і в Чехію на міжнародну конференцію, можливо, і до Ватикану, і до Франції. Мені сказали, що кожного разу будуть припиняти виплати і я знову буду їх поновлювати", – розповів Козловський.

Він уважає таку норму законодавства дискримінаційною.

"Я перетинаю кордон, а СБУ передає інформацію про це у Пенсійний фонд. Це обмежує конституційні права людини. І це стосується не тільки мене, а взагалі всіх переселенців", – підкреслив Козловський.

Перший віце-спікер Верховної Ради, уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко повідомила у своєму Facebook, що вже обговорила питання із президентом України Петром Порошенком.

"Президент обурений цією ситуацією. Я теж, як і всі нормальні люди. Задала питання виплат переселенцям пенсій і принизливої процедури верифікації уряду під час години запитань у Верховній Раді. Так, верифікація потрібна, але не варто її вдосконалити, зробити менш принизливою?", – підкреслила Геращенко.

Вона додала, що прем'єр-міністр обіцяв розібратися з випадком Козловського.

"Я впевнена, що питання відновлення пенсії Козловському вирішиться в найближчі дні. Але є багато історій і людей, про яких ми не знаємо. Тому звертаюся до уряду із пропозицією та проханням удосконалити процедуру верифікації пенсіонерів-переселенців", – написала віце-спікер.

Наприкінці січня 2016 року бойовики "ДНР" затримали історика-релігієзнавця, викладача одного з донецьких вишів Козловського. Його дружина припустила, що причиною арешту стало листування, яке вчений вів у Facebook.

Радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт заявив у березні 2017 року, що Козловському підкинули дві гранати й обвинуватили у зберіганні боєприпасів.

У травні "військовий трибунал ДНР" засудив ученого до двох років і восьми місяців ув'язнення.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін утримуваними особами. За даними Генеральної прокуратури, Україна обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників, серед яких був і Козловський.