Епідемічна ситуація дає можливість провести ЗНО із 25 червня до 17 липня – Міносвіти
Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться в заплановані терміни, вирішила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні 22 червня.
22 червня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила провести зовнішнє незалежне оцінювання із 25 червня до 17 липня, повідомила пресслужба Міністерства освіти України.
У відомстві зазначили, що епідемічна ситуація дає можливість провести ЗНО в заплановані терміни.
Згідно з рекомендаціями головного санітарного лікаря України, допускати до тестування будуть учасників із температурою тіла не більш ніж 37,2 °С, у яких не буде ознак респіраторних захворювань. Учасники тестування мають бути в масці або респіраторі.
Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів перевірятиме пункти тестування, зокрема щодо відстані між учасниками (вона має бути не менш ніж 1,2 м), дотримання маскового режиму, наявності антисептиків, дезінфекції приміщень тощо.
В основній сесії ЗНО візьме участь 379 493 людини.
Український центр оцінювання якості освіти підготував 82 890 аудиторій у 5188 пунктах тестування. Усі пункти, повідомили в міністерстві, забезпечили медичними масками для учасників, інструкторів і медиків, безконтактними термометрами, дезінфекційними засобами для рук і поверхонь. Їх закупили на кошти партнерів – групи "Нафтогаз", ЮНІСЕФ в Україні та посольства Швейцарії в Україні.
Останніми тижнями у ЗМІ регулярно з'являлася інформація, що ЗНО в Україні можуть повністю скасувати, але влада її спростувала. 16 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що підстав для скасування ЗНО в Україні немає.
Заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко уточнив, що зовнішнє незалежне оцінювання скасують цьому року, якщо "буде стійке зростання поширення коронавірусної інфекції".
Офіс президента повідомив, що Кабінет Міністрів може змінити умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання в окремих регіонах у разі спалаху COVID-19.
18 червня парламент звільнив випускників шкіл 2019/2020 навчального року від обов'язкової державної підсумкової атестації, зокрема у формі ЗНО. Член комітету Верховної Ради з питань науки, освіти та інновацій, народний депутат від "Слуги народу" Роман Грищук пояснив, що випускникам шкіл, які не будуть вступати до вишів 2020 року, просто видадуть атестати про середню освіту. У такий спосіб влада хоче скоротити кількість учасників ЗНО. Президент підписав закон 22 червня.