Ізраїльський психіатр Красноштейн: За найважчими прогнозами передбачено сплеск самогубств через напругу, спричинену пандемією G

Красноштейн: Медики мобілізувалися і кинулися в бій з інфекцією. Але вони вигорають, і коли епідемія відступить, можуть виявитися психологічні проблеми і розлади
Фото: Первый медицинский центр Тель-Авива / Facebook

Уже зараз спостерігають збільшення звернень про насильство в сім'ї, стався пік сексуального насильства, зокрема й щодо дітей, розповів в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" психіатр Михайло Красноштейн.

Стреси,  зумовлені COVID-19, призведуть до тяжких наслідків із ментальним здоров'ям, можливі суїциди. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів психіатр з Ізраїлю Михайло Красноштейн.

"За найважчими прогнозами передбачено сплеск самогубств через напругу, пов'язану з утратами й нестабільністю. Мабуть, літні люди особливо постраждають. У перспективі – друга хвиля захворювання, знову всім доведеться перебудовуватися. А в літніх людей знижені адаптаційні здатності. І якщо раніше вони були групою ризику смертності від коронавірусу, то згодом стануть групою ризику душевних розладів і самогубств", – попередив він.

Ще одна група, в якій можливе збільшення суїцидів, – медики, зазначив психіатр.

"Поки йде боротьба, вони мобілізувалися і кинулися в бій з інфекцією. Але вони вигорають, і коли епідемія відступить, можуть з’явитися психологічні проблеми й розлади", – пояснив Красноштейн.

За його словами, карантин загострив багато проблем, уже зараз організації, які займаються питаннями насильства в сім'ї, фіксують збільшення звернень, зросли випадки сексуального насильства, зокрема й щодо дітей.

Водночас у країнах СНД, де традиційно під час стресів населення звертається до алкоголю, імовірно, зросте кількість людей із цією залежністю, вважає психіатр.

"Люди, які постраждали від пандемії і ще постраждають, поки не розуміють, що з ними відбувається. Вони не звертаються до психологів і психіатрів, і навіть не уявляють, що така опція існує", – поскаржився Красноштейн.

Мікс грипу та коронавірусу взимку, туризм із ризиком, зростання самогубств та алкоголізму – ізраїльські медики розповіли про наслідки пандемії. Читайте повну версію

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 5,23 млн, із них понад 2 млн вилікувалося, а 338,5 тис. померли.

В Україні станом на ранок 22 травня лабораторно підтверджено 20 580 випадків зараження коронавірусом, видужало 6929 пацієнтів, померло 605 осіб.