Ярославський: ПЛР-тестів на коронавірус вистачить Харкову і Харківській області на три місяці
Власник і президент DCH Олександр Ярославський попросив владу міста й області проконтролювати ситуацію з використанням тестів, оскільки не всі медики мають такий досвід.
Харківська область отримала тримісячний запас "найкращих у світі тестів" на коронавірус, тепер місцева влада має ними професійно розпорядитися, заявив власник і президент DCH Олександр Ярославський на зустрічі в Харківській облдержадміністрації, повідомило 24 березня видання "КП в Украине".
"Завдання президента, те, що він доручав мені, виконано: $2 млн сплачено, на них буде придбано 450 тис. експрес-тестів для Харкова. Щиро дякую моєму другові [китайському бізнесменові] Джеку Ма – в Україну вчора прибуло 50 тис. тестів, у Харків потрапила достатня їх кількість. Тести, які прибули до Харкова, – це "золотий стандарт" якості, вони не в кожної країни є. Ми замовили ще другу партію. Тих тестів, які прибули, нам вистачить на три місяці", – повідомив Ярославський.
Він зазначив, що спрямував на допомогу області $2 млн, і після зустрічі минулого тижня місцеві бізнесмени також профінансували придбання обладнання і матеріалів для міста й області додатково на $2,2 млн. Ярославський окремо акцентував, що гроші перераховували безпосередньо постачальникам і кожен отримував на руки рахунок.
"Я виділив від імені своєї родини $2 млн і оплатив 450 тис. експрес-тестів, які прибудуть, напевно, наступним літаком. Після наради харківських бізнесменів, яку ми провели раніше, більше ніж $2 млн було спрямовано на купівлю ШВЛ, іншого медобладнання – це великий перелік позицій. Ми закрили повністю потребу Харкова й області в необхідних медичних речах. На сьогодні всі потреби Харкова і регіону закрито. Якщо потрібно більше – будемо збирати далі", – заявив Ярославський.
Він попросив владу міста й області проконтролювати ситуацію з використанням тестів, оскільки не всі медики мають такий досвід.
"У мене прохання до губернатора і мера: організувати професійне використання тестів. Тому що на сьогодні мало хто знає, як користуватися цими тестами, що це таке – я з ранку до вечора відповідаю на ці запитання, але я і сам – не фахівець", – сказав бізнесмен.
"КП в Украине" пише, що голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер подякував Ярославському за участь у протидії пандемії.
"Ми комунікуємо з усіма центральними фігурами, хочу також подякувати за тести, які ми отримали", – сказав голова області.
Мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що робота з боротьби з вірусом триватиме.
"Хочу подякувати Ярославському за працю і штаб, який виконав свою місію, і далі ми працюємо. І ми далі працюємо на боротьбу з коронавірусом", – підкреслив міський голова.
Ярославський зазначив, що також не припиняє бути на зв'язку і його група DCH продовжує раніше розпочаті бізнес-проєкти.
"На цьому моя активна частина закінчується, але я залишаюся з вами 24 години на добу, – цитує бізнесмена видання. – Бізнес працює у штатному режимі – вірус вірусом, але робота триває. Я сьогодні спілкувався з [керівником Державного агентства автомобільних доріг України Олександром] Кубраковим – "Укравтодор" працює у штатному режимі, обговорювали питання будівництва доріг. Спілкувалися з [Олександром] Бондаренком – губернатором Дніпра: процеси для будівництва аеропорту не припиняють – паралельно тривають роботи з проєкту будівництва термінального комплексу та будівництва смуги. Усі бізнеси працюють: із містом ми працюємо щодо ХТЗ, щодо переорієнтування першої частини площ під технополіс – це проєкт на 500 млн доларів. Усі мають бути спокійними, трудитися. І уважно ставитися до ситуації, але життя на цьому не зациклюється".
Уранці 24 березня Міністерство охорони здоров'я повідомило, що в Україні зареєстровано 84 випадки коронавірусної інфекції COVID-19. Пізніше в Чернівецькій обласній державній адміністрації поінформували про збільшення кількості хворих у регіоні до 38, ще два нові випадки інфікування було зареєстровано в Житомирі.
Отже, загальна кількість заражених коронавірусом в Україні становить 99 осіб, із яких троє загинули.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса на 24 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 380 тис., із них понад 101 тис. одужало, а 16 767 померли.
У ВООЗ зауважили, що в більшості випадків для захворювання характерний легкий перебіг і воно закінчується одужанням.