Комаровський: Треба взяти на користь держави санаторій і людей, які прилітають з Уханя, державним коштом ізолювати там на два тижні
Боротьба з коронавірусом нічим не відрізняється від боротьби із грипом, сказав в авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона лікар-педіатр Євген Комаровський.
Усіх людей, які прилітають із Китаю, де зафіксовано спалах нового коронавірусу, треба ізолювати на 14 днів. Таку думку в авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона висловив лікар-педіатр Євген Комаровський.
"Наші люди, сідаючи в літак, наковтаються аспіринів, нурофенів, щоб у них температура була нормальною. Знову ж, люди прилетіли в аеропорт – що має з ними далі статися? Поміряли температуру.Далі що? "У вас нормальна температура. Ідіть". Люди прилетіли з осередку, вони з високим ступенем імовірності можуть бути хворими. Ви можете відповісти на запитання, хворі вони чи ні? Чи є носіями вірусу? Що для цього треба зробити? Їх усіх треба обстежити. Ну, ми не можемо їх усіх обстежити, тому що тест-системи щойно надійшли, кількість їх обмежена тощо. Тому, найімовірніше, ми перевірятимемо тих, хто прилетів із Китаю і хворий. Але ті, хто зараз здоровий, можуть захворіти протягом двох тижнів. 14 днів – максимальний період. Тобто теоретично ми маємо зараз що зробити? Ми зараз маємо десь поруч із "Борисполем"... Узяти і на користь держави на час вилучити якийсь санаторій, великий будинок відпочинку. І людей, які прилітають, за державний рахунок, зрозуміло, везти в цей санаторій, ізолювати їх. На скільки? На два тижні. А ми що робимо? Ми говоримо: "У вас нормальна температура. Чао-какао", – сказав він.
Комаровський підкреслив, що в коронавірусу немає якихось специфічних симптомів.
"Нежить менш виражений. Радше кашель, висока температура і дуже швидко розвивається запалення легенів. Звідси ускладнене дихання. Ось це й будуть симптоми. Але ще раз фіксуємо: зараз увагу прикуто до тяжких форм. А легкі форми, які з'являються: пошморгування носом і температура 37,2, – вони ж усі проходять повз. Не до них зараз. Тому цілком імовірно, що людина з температурою 37,5 і практично непорушеним загальним станом, яка, там, сопе чи хрипить трохи, – вона хвора, але на неї ніхто не реагує. Тобто немає симптомів, щоб можна було сказати, що це коронавірус, а не грип, наприклад", – додав він.
Лікар підкреслив, що боротьба з коронавірусом нічим не відрізняється від боротьби із грипом.
"Треба вчити людей правил елементарної гігієни. Треба вчити людей, як правильно мити руки, треба вчити людей щонайменше протягом 20 секунд терти руки милом. Це перше. Треба вчити людей, що маски не надягають на здорових. Маски надягають на хворих, які плюються вірусами. Розумієте? Маски не потрібні на вулиці. Маски потрібні тільки у приміщеннях. Але, знову ж, що таке правильна маска? У правильної маски на верхній смужечці металева пружинка, яка дає змогу притиснути її до носа. І взагалі нормальна маска повинна мати певний рівень захисту тощо", – додав він.
Комаровський: Мені дуже погано. Від результатів Зеленського хочеться ридати. Читайте повну версію інтерв'ю
Начальниця відділу комунікацій Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Валерія Сало говорила в коментарі виданню "ГОРДОН", що особливих заходів обережності в українських аеропортах немає, щоб не сіяти паніки у зв'язку з поширенням у світі коронавірусу. Якщо у прибулого з Китаю пасажира виявлено підвищену температуру, його перевіряють додатково.
Уперше новий тип коронавірусу, що спричиняє атипову пневмонію, підтвердили 31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на 24.00 13 лютого у Китаї жертвами нового коронавірусу стало 1488 осіб. Кількість підтверджених випадків зараження сягнула 63 851.
Випадків інфікування 2019-nCoV в Україні немає.