Криклій розповів, як після карантину запускатимуть громадський транспорт в Україні
Міністр інфраструктури України Владислав Криклій зазначив, що на перших порах після скасування карантину й запуску громадського транспорту в Україні обов'язково будуть масковий режим і перевірка температури.
В уряду поки що немає конкретної дати поновлення роботи громадського транспорту після зняття карантинних обмежень, але його супроводжуватиме низка обмежувальних заходів. Про це "Обозревателю" розповів міністр інфраструктури України Владислав Криклій.
"Рано говорити про конкретну дату. Точно можна говорити тільки про те, що певний період буде обмеженість, обов'язково буде масковий режим, обов'язково буде перевірка температури. І точно менш насиченими будуть всі ці громадські перевезення", – розповів він в ефірі ObozTV.
За його словами, рішення про запуск громадського транспорту ухвалюватимуть на основі рекомендацій Міністерства охорони здоров'я з урахуванням поточної ситуації із захворюваністю та смертністю від коронавірусу.
Карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами, міжобласні пасажирські перевезення, у Києві, Харкові і Дніпрі закрили метро. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. 22 квітня карантин продовжили до 11 травня.
4 квітня МОЗ заявило, що все залізничне і автобусне пасажирське сполучення (за винятком службових автобусів) мають зупинити, заборону на роботу метрополітенів продовжили. Із громадського транспорту можуть курсувати тільки трамваї і тролейбуси.
На ранок 28 квітня в Україні коронавірус підтверджено у 9410 осіб, померло 239 осіб, а 992 – уже одужали.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 3 млн осіб, із них понад 211 тис. померло, а 894 тис. – одужали.