Лазебна: За накопичувальної пенсійної системи накопичення зможуть передавати у спадок
Із 2021 року в Україні планують запуск двох накопичувальних пенсійних систем: для всіх потенційних пенсіонерів та для громадян, які мають право на пільгову пенсію. Кошти накопичувальної системи є власністю людини, підкреслила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.
Під час введення в Україні накопичувальної пенсійної системи пенсійні накопичення зможуть передавати у спадок, про це міністерка соціальної політики України Марина Лазебна заявила в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Кошти накопичувальної системи є власністю людини. Гроші зберігатимуться на їхніх персональних рахунках і передаватимуться у спадок родичам", – сказала Лазебна.
Міністерка не відкинула можливості створення державного накопичувального фонду в межах українського законодавства.
"Не потрібно нових надбудов та створення монополістичних структур за рахунок коштів державного бюджету. Водночас потрібно посилити державне регулювання. Безпека накопичень має гарантуватися законодавчо встановленими механізмами", – зазначила Лазебна.
Вона підкреслила, що виступає за те, щоб у накопичувальній пенсійній системі могли брати участь лише українські структури.
Із 2021 року в Україні планують паралельний запуск двох накопичувальних пенсійних систем: для всіх потенційних пенсіонерів та громадян віком до 35 років, зайнятих на роботі, що дає право на пільгову пенсію. Отже, накопичувальним рівнем можуть скористатися всі потенційні пенсіонери, зазначила Лазебна.
18 травня було розпочато громадське обговорення розробленого Мінсоцполітики законопроєкту про запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій працівників.
Пенсійна реформа набула чинності 11 жовтня 2017 року. Із 2019 року мали розпочати введення другого рівня пенсійної системи (накопичувального), який має доповнити перший – традиційні солідарні пенсії. Норма передбачає, що українці відраховуватимуть на державний рахунок гроші, із яких потім одержать додаток до пенсії. Однак поки що діє лише солідарна система, яка базується на єдиних соціальних внесках.