Ляшко: Школи відкриються 1 вересня. Транспорт і футбол? На третьому етапі зняття карантину
Прискорення процесу зняття каратинних обмежень є можливим лише в разі різкого зниження кількості нових випадків коронавірусної хвороби і коли кількість одужань перевищуватиме кількість хворих. Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Перший етап зняття карантинних обмежень в Україні, який стартує 11 травня, неможливо поширити на транспорт, навчальний процес і проведення спортивних змагань. Про це в інтерв'ю "Сьогодні", яке опублікували 6 травня, заявив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.
"Наприклад, як фанат, я хотів би поставити чемпіонат України з футболу на перший етап. Але як людина, яка опікується епідемічною безпекою... Напевно, він буде на третьому етапі і без глядачів", – сказав він.
Зараз кількість людей, які одночасно хворіють на коронавірусну хворобу, в Україні перевищує 9000. Прискорення етапів зняття обмежень буде можливим, коли фіксуватимуть різке зниження кількості випадків хвороби і коли кількість одужань перевищуватиме кількість хворих, пояснив Ляшко.
"Заклади освіти вже відкриватися не будуть. Вони відкриваються тільки з 1 вересня. Ми будемо відкривати деякі з них для проведення ЗНО. Громадський транспорт може відкритися на третьому етапі. Але ми ще обговорюємо це з бізнесом, оскільки ми розуміємо, що відкриття будь-якої сфери діяльності потребує доїзду працівників. У той же час ми розуміємо, щойно ми запустимо транспорт – можемо вважати, що карантин повністю завершився", – зазначив головний санлікар.
Карантин в Україні запровадили 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня закрили метро.
Обмежувальні заходи діятимуть щонайменше до 22 травня, проте з 11 травня передбачено їх пом'якшення. Планують, що в Україні відкриють парки, сквери, зони відпочинку, перукарні, салони краси, літні майданчики кав'ярень і ресторанів, музеї, бібліотеки, підприємства побутового обслуговування, стоматології, нотаріальні та адвокатські контори. Водночас в областях, де фіксують підвищений рівень захворюваності на COVID-19, встановлять спеціальні карантинні обмеження, жорсткіші, ніж в інших регіонах.
Станом на ранок 6 травня в Україні коронавірус підтверджено у 13 184 осіб, із них 327 – померли, а 2097 – вилікувалися.