Масі Найєм: Я можу сказати: "Путін – п...дарас". Видасте мене Росії за образу її президента, як віддали Тумгоєва? G

Найєм: Як можна віддавати Росії людину, яка воювала проти неї, відстоюючи територіальну цілісність України?
Фото: Masi Nayyem / Facebook

Генеральна прокуратура наказала екстрадувати у РФ громадянина цієї країни Тимура Тумгоєва або умисно, або з "великої дурості", сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" юрист, колишній боєць АТО Масі Найєм.

Ухвалене рішення про екстрадицію до РФ громадянина цієї країни Тимура Тумгоєва під час російської агресії проти України – неадекватний вчинок ГПУ. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив юрист, колишній боєць АТО Масі Найєм, коментуючи зіткнення під Генпрокуратурою між силовиками та активістами, які протестують проти видавання Тумгоєва.

"Мені здається, заворушення під ГПУ влаштувала сама ГПУ. Ви віддаєте країні-агресору конкретну людину, розуміючи, що за цим піде хвиля незгоди. У Генпрокуратурі ж розуміли, що таке станеться. Так, я не відкидаю, що у ГПУ були якісь докази. Але під час агресії РФ проти України це абсолютно неадекватна дія ГПУ. Причому видали його навіть не Азербайджану. Це зробили або умисно, або з великої дурості. Якщо говорити про події під прокуратурою, то це максимум "хуліганка". І якщо раптом з'явиться інша кваліфікація події, то це буде означати, що активних активістів хочуть залякати кримінальними справами. І тоді особливо буйних стане менше. Якби генпрокурор не хотів загострення ситуації, він міг відразу вийти і поговорити з людьми", – підкреслив Найєм.

Він уважає, що навіть якщо для видавання Тумгоєва було юридичне обґрунтування, його не можна екстрадувати до РФ.

"Як можна віддавати Росії людину, яка воювала проти неї, відстоюючи територіальну цілісність України? Глава ГПУ стверджує, що було юридичне обґрунтування для видавання. То ми для РФ усі вороги. Що тоді, усіх видати? У Росії завжди знайдуть привід. Наприклад, я можу сказати: "Путін – п...дарас". Видасте мене Росії за образу її президента, як віддали Тумгоєва? Тобто коли генпрокурор каже, що були обґрунтування, він маніпулює. Не відкидаю, що зараз цю справу замнуть. Ще як варіант – людей будуть смикати кримінальними справами. І населення вже не розуміє, є в уявленні президента і генпрокурора у нас війна чи її немає. Усе це дуже погано пахне", – зазначив Найєм.

17 вересня біля будівлі Генеральної прокуратури України сталися зіткнення між силовиками і представниками націоналістичних рухів. Активісти протестують проти видавання РФ громадянина цієї країни Тимура Тумгоєва. У батальйоні імені Шейха Мансура, який бере участь у бойових діях на Донбасі у складі "Української добровольчої армії", заявили, що Тумгоєв був бійцем їхнього підрозділу. Заступник генпрокурора України Євгеній Єнін повідомив, що підтверджень участі в АТО екстрадований не надав. За словами генпрокурора Юрія Луценка, Тумгоєва розшукує Інтерпол за підозрою в причетності до ІДІЛ. 

Під час заворушень на акції біля будівлі Генпрокуратури постраждало семеро поліцейських.

За фактом сутичок під ГПУ поліція відкрила кримінальне провадження за статтями "погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу" і "хуліганство".