Масі Найєм: У справі Гандзюк поліція тисне на свідків
Двох свідків, які можуть підтвердити алібі підозрюваного у справі про напад на співробітницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк, поліція впродовж декількох годин допитувала без адвоката, зазначив знайомий потерпілої, юрист Масі Найєм.
Поліція, яка розслідує напад на співробітницю Херсонської міської ради Катерину Гандзюк, тисне на свідків, які можуть підтвердити алібі підозрюваного Миколи Новікова. Про це 16 серпня заявив у Facebook знайомий потерпілої, юрист Масі Найєм.
"У справі Катерини Гандзюк поліція тисне на свідків. Двоє свідків зі Львова раніше заявляли, що перебували з 25 липня до 1 серпня із підозрюваним Миколою Новіковим на відпочинку на морі в Херсонській області. Їх допитали вже два рази: без адвоката протягом шести годин; із адвокатом протягом трьох годин", – написав він.
За інформацією юриста, поліція збирається у Херсоні допитати свідків за допомогою поліграфа.
"Є великі сумніви, що результат такого поліграфа буде об'єктивним. До того ж ви розумієте, що його послуги не безкоштовні, а будуть оплачені самими поліцейськими з Херсона. Якщо свідки відмовляються від поліграфа, то поліція з усіх своїх кишенькових ЗМІ писатиме про те, що мають сумніви в правдивості показань свідків, відтак підозрюваний – той самий хлопець", – зазначив Найєм.
Тобто поліції мало двох допитів та того, що за завідомо неправдиві показання свідок несе кримінальну відповідальність. Їм потрібен поліграф. І саме у Херсоні.
Він вважає, що з'ясувати, чи причетний Новіков до нападу, можна без поліграфа.
"Та й взагалі сама поїздка в Херсон цих свідків уже є тиском на них, бо вони мають усе кинути і їхати в регіон, у якому відбувається безлад у поліції. Нагадаю, що у Катерини в Херсоні конфлікт інтересів із поліцією. Не тільки з [екс-начальником управління захисту економіки Артемом] Антощуком, який вже там не працює. Тому варто було б погодитися на поліграф, але точно не від поліції і 100% не в Херсоні", – заявив Найєм.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла. Кислота потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її на літаку доправили у Київ для подальшого лікування.
Спочатку правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "хуліганство". Але згодом поліція двічі змінювала кваліфікацію: спочатку – на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого", потім – на "замах на вбивство з особливою жорстокістю".
У Міністерстві внутрішніх справ України заявляли, що слідство розглядає кілька версій інциденту, серед яких службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутові конфлікти.
3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що поліція затримала підозрюваного в нападі. Нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко розповів, що підозрюваний Микола Новіков є членом одного із злочинних угруповань Херсонської області. Правоохоронці встановили, де було придбано сірчану кислоту. Суд заарештував Новікова 6 серпня.
У матеріалах справи Гандзюк ідеться, що на неї напали на замовлення правоохоронців і держорганів.