Мати дитини, яка захворіла на дифтерію в Києві, лікувала її гомеопатією – лікар
Від початку захворювання на дифтерію 16 жовтня дитина не ходила в школу, повідомив головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Дарницького району Києва Юрій Сміщук.
Мати дитини, яка захворіла на дифтерію в Києві, писала відмови від щеплень і лікувала її гомеопатичними засобами. Про це на брифінгу 25 жовтня сказав головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Дарницького району Києва Юрій Сміщук, трансляцію вела Київська міськдержадміністрація в YouTube.
"У картці дитини кілька необґрунтованих відмов матері від щеплень... Але не від дифтерії. Матері лікар призначив лікування – ми тепер ретроспективно аналізуємо – мати не дотримувалася рекомендації лікаря, лікувалася гомеопатією. І це не поодинокий випадок. Дикунство наших громадян дивує медичних працівників", – сказав він.
Лікар повідомив, що від початку хвороби 16 жовтня дитина не ходила в школу.
"22 жовтня отримали з лабораторії дослідження, що мазки виявили бактерії дифтерії. Попереднє заключення – що це не токсигенна паличка", – сказав Сміщук.
24 жовтня один із класів київського ліцею №303 закрили на карантин через дифтерію. Центр громадського здоров'я при МОЗ України повідомив, що захворів дев'ятирічний хлопчик, якому не робили щеплення за рішенням батьків.
У жовтні в Україні, окрім цього випадку захворювання на дифтерію, зафіксували ще чотири – захворіли студенти в Ужгороді. Усі хворі – студенти Ужгородського національного університету, у виші через дифтерію припинили навчальний процес.
До цього в Україні у 2019 році було лабораторно підтверджено два випадки хвороби – у Хмельницькій та Луганській області, повідомила міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
24 жовтня у МОЗ заявили, що сироватка проти дифтерії надійде в Україну протягом місяця.
Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і через предмети вжитку, посуд та іграшки. Найчастіше вражає ротоглотку, можуть постраждати гортань, бронхи, шкіра, інші органи.
Смертність сягає 50%. Єдиною профілактикою інфекції є вакцинація.
У Центрі громадського здоров'я підкреслили, що вакцина від дифтерії є в достатній кількості у всіх регіонах України. Для дорослих ревакцинація передбачена що 10 років після 16-річного віку. Для дітей – згідно з календарем щеплень.
Під час епідемії дифтерії в Україні у 1991–1998 роках, спричиненої низьким охопленням вакцинацією і відсутністю ревакцинації, на дифтерію захворіло приблизно 20 тис. осіб, 696 із них померли, нагадали в МОЗ. У 2018 році в Україні зафіксували 10 випадків дифтерії.