Мінекономрозвитку України про ситуацію із туристами: Проблема пов'язана зі збільшенням кількості охочих відпочити, що в рази перевищує обсяг пасажиромісць

Титарчук: Ані туроператор, ані авіаперевізник, киваючи один на одного, не бажають нести додаткових фінансових витрат за повернення туриста в Україну
Фото: Mikhail Titarchuk / Facebook

У гонитві за надприбутками туроператори не враховують спроможності бюджетних авіаперевізників, заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Титарчук, коментуючи затримки авіарейсів із Тунісу.

Затримки авіарейсів у сфері туристичних перевезень пов'язані з великою кількістю туристів за обмеженої кількості місць у літаках. Про це заявив у Facebook 3 липня заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук, коментуючи ситуацію з українськими туристами в Тунісі.

"Проблема, яка гостро постала у цьому літньому сезоні, прямо пов'язана зі збільшенням кількості охочих відпочити, що в рази перевищила обсяг пасажиромісць, що фактично можуть надати авіаперевізники чартерних рейсів, і постійним демпінгуванням цін на тури. Незадовільний технічний стан літаків додає негативу, призводить до постійного виходу з ладу бортів і, відповідно, зриву рейсів в обох напрямках", – написав Титарчук.

За його словами, "у гонитві за надприбутками туроператори свідомо беруть на себе зобов'язання, обсяги яких реально більші за спроможності бюджетних авіаперевізників".

"При цьому ані туроператор, ані авіаперевізник, киваючи один на одного, не бажають нести додаткових фінансових витрат за повернення туриста в Україну. Постійні затримки рейсів тягнуть за собою зростання витрат туроператора на проживання, харчування туристів, а також на виплати компенсацій у залежності від часу затримки вильоту. Аби остаточно не зірвати цей туристичний сезон, закликаю до порозуміння туроператорів і авіаперевізників для оптимізації льотної програми з максимальним урахуванням потреб туристів у літній сезон", – продовжив заступник міністра.

Він додав, що під час укладення договорів із чартерними перевізниками туроператори повинні враховувати реальні можливості авіакомпанії, а також упевнитися в наявності резервних бортів.

Українські туристи не могли вилетіти з Тунісу із 27 червня. Авіакомпанія Bravo Airways і туроператор Oasis Travel звинуватили одне одного в невиконанні зобов'язань, що призвело до затримок рейсів. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що туроператор узяв у своїх клієнтів гроші за послуги, але не надав їх. Він пообіцяв звернутися у ГПУ.

3 липня начальник управління консульського забезпечення Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич повідомив, що з Тунісу вилетіли останні два літаки із громадянами України, які не могли покинути країну.

Омелян запропонував позбавити ліцензії туроператора Oasis Travel, який організував поїздку українців у Туніс.

Наприкінці червня українські туристи не могли вилетіти з аеропортів Албанії, Грузії, Єгипту, Туреччини та інших курортних країн.