Нищук заявив, що в Софійському соборі поки не планують постійних богослужінь
Відповідаючи на запитання, чи стане Софійський собор у Києві головним храмом помісної Української православної церкви, міністр культури України Євген Нищук заявив, що Софію поки не розглядають як об'єкт постійно чинної церкви.
У Софійському соборі в Києві поки не планують проводити постійних богослужінь. Про це журналістам 13 грудня заявив міністр культури України Євген Нищук, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".
"Софія Київська – це як другий Єрусалим... Софія не планується для постійного богослужіння. Тепла Софія (Мала Софія. – "ГОРДОН"), там йдуть богослужіння. Ми не говоримо сьогодні про Софію, як об'єкт постійно діючої церкви", – заявив Нищук, відповідаючи на запитання, чи стане Софійський собор головним храмом помісної Української православної церкви.
Він також зазначив, що після створення такої церкви з інших храмів "ніхто нікого не виселятиме".
"Але ми сподіваємося, що головні святині України – лаври, яких є три і в Херсонесі – четверта, що вони молитимуться за українське воїнство, за український народ, за українську владу і за українську людину", – додав міністр.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату скасовано; із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену Російською православною церквою анафему; йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.
Офіційний томос про автокефалію православної церкви в Україні вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП предстоятелю єдиної помісної церкви. Собор заплановано на 15 грудня у Софійському соборі в Києві.
Предстоятель УПЦ МП Онуфрій назвав об'єднавчий собор незаконними зборами, оскільки в ньому візьмуть участь "представники розкольницьких угруповань", і зазначив, що не благословляє духовенство УПЦ МП на участь у ньому. У Вселенському патріархаті відповіли, що собор все одно відбудеться 15 грудня.