ООН: Кількість звернень через домашнє насильство в Україні зросла майже вдвічі
В Україні за другий місяць карантину гаряча лінія для жертв домашнього насильства зареєструвала зростання дзвінків на 72% порівняно з періодом до початку карантину, повідомили у Фонді ООН у сфері народонаселення.
Протягом півтора місяця карантину в Україні на гарячі лінії Фонду ООН у сфері народонаселення надійшло 3671 звернення щодо сімейного насильства. Про це йдеться у пресрелізі Фонду, який є в розпорядженні видання "ГОРДОН".
"За другий місяць після введення обмежувальних заходів у зв'язку з епідемією коронавірусу гаряча лінія зареєструвала зростання дзвінків на 72% порівняно з періодом до початку карантину", – ідеться у пресрелізі.
За словами директорки департаменту гарячих ліній громадської організації "Ла Страда Україна" Олени Кривуляк, з усіх звернень, що надійшли, 4% звернень були від кривдників, що вдвічі більше, ніж у докарантинний період.
"Звичайно, це невелика цифра, але ми нею пишаємося. Тому що в докарантинний період їх було ще менше, до 2% від загальної кількості дзвінків. Переважно телефонують чоловіки, які готові до спілкування із психологом", – зазначила вона.
У пресрелізі також наголошують, що за період із 1 квітня до 12 травня фахівці мобільних бригад надали 4077 консультацій, причому більшість – чоловікам (63% від загальної кількості).
У квітні експерти ООН попереджали, що карантин може призвести до 31 млн випадків гендерного насильства.
Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня закрили метро.
З 11 травня в Україні розпочалося пом'якшення карантину. 20 травня Кабмін запровадив адаптивний карантин до 22 червня: регіональна влада зможе послаблювати обмежувальні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.