Психіатриня Берадзе: В Україні епідемія коронавірусу почалася і зверху, і знизу. Одні з дорогих європейських курортів її привезли, інші – із заробітків
Психіатриня і психотерапевтка Тіна Берадзе в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповіла, що страх перед коронавірусом в українців не на першому місці.
Заможні люди в Україні так переймаються пандемією коронавірусу, що наймають озброєну охорону і селять лікарів поруч зі своїми будинками. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповіла психіатриня, психотерапевтка, докторка медичних наук, випускниця Медичної школи Гарвардського університету у США Тіна Берадзе.
"Мої західні пацієнти хвилюються, що в них більше немає можливості проводити час так, як раніше: із друзями, пікніками, ресторанами тощо. А українців дуже хвилює їхнє матеріальне становище й економічна ситуація у країні... У нас навіть умовна Конча-Заспа, де живуть заможні люди, так хвилюється, що наймає озброєну охорону", – зазначила вона.
Психологиня також підкреслила, що епідемія в Україні почалася як серед багатих, так і серед бідних громадян.
"Конча-Заспа дуже серйозно перелякалася через Куршевель, куди всі рвонули на 8 Березня, у розпал поширення коронавірусу в Європі. У нас же як почалася епідемія? І зверху, і знизу. Одні з найдорожчих європейських курортів її привезли, інші – із заробітків. Унікальна, звичайно, ситуація", – заявила психотерапевтка.
Водночас Берадзе зазначила, що страх перед коронавірусом в українців не на першому місці.
"Усі чомусь думають, що їх це не торкнеться. Хоча заможні люди про всяк випадок уже придбали для себе особисто апарати штучної вентиляції легенів. Навіть більше, ще і бригади лікарів найняли, які в разі чого будь-якої миті до них примчать або взагалі у флігелях поряд з особняками живуть", – додала вона.
Психіатриня Берадзе: Якщо нещасний карантин виявив, що ви не можете бути поруч одне з одним – якого біса ви досі разом? Повний текст інтерв'ю
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,5 млн, із них понад 339 тис. одужало, 89 тис. померли.
Станом на ранок 9 квітня коронавірус в Україні підтвердили в 1892 осіб, із яких 57 померли, 45 одужали.